Home Newsy Szybsze ładowanie nowych iPhone’ów jeszcze w tym roku
Szybsze ładowanie nowych iPhone’ów jeszcze w tym roku
0

Szybsze ładowanie nowych iPhone’ów jeszcze w tym roku

0

Zaprezentowane we wrześniu tego roku nowe modele jabłkowej słuchawki posiadają zaimplementowaną funkcję bezprzewodowego ładowania akumulatora. Rozwiązanie to jest zgodne z najnowszym standardem Qi, który pozwala użytkować odpowiednie ładowarki o mocy nawet 15 wat.

Cały zabieg przekłada się na skrócenie czasu pełnego naładowania akumulatora elektrolitem. Okazuje się jednak, że Apple zamierza w tym toku jeszcze bardziej przyspieszyć ten proces. Oficjalnie ładowanie bezprzewodowe ma już w tej chwili zajmować tyle czasu co ładowanie z użyciem tradycyjnego zasilacza. W tym roku jednak wraz z wydaniem jednej z aktualizacji systemu iOS 11 opcja indukcyjnego ładowania baterii zostanie udoskonalona.

O fakcie tym donosi na łamach swojego serwisu The Loop. Warto również dodać, że Apple szykuje także specjalną podkładkę do nowych modeli iPhone’a. AirPower bo tak się nazywa gadżet ma pozwolić na jednoczesne ładowanie smartfona, Apple Watch’a oraz słuchawek AirPods. Niestety nie jest póki co znany dokładny termin debiutu tego akcesorium na rynku, choć nastąpi to nie wcześniej jak w 2018 roku.

Źródło: AppleInsider

 

Szybsze ładowanie nowych iPhone’ów jeszcze w tym roku

Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)