Home Newsy iOS 11 i ślad mogący wskazywać na ładowanie indukcyjne
iOS 11 i ślad mogący wskazywać na ładowanie indukcyjne
0

iOS 11 i ślad mogący wskazywać na ładowanie indukcyjne

0

Po wydaniu testowej wersji systemu iOS 11 kwestią czasu było odnalezienie w jej kodzie zapisów mogących poruszać wątki dotyczące specyfikacji technicznej nadchodzących modeli iPhone’a. W strukturze plików oprogramowania natrafiono właśnie na zapis, który może mieć związek z ładowaniem indukcyjnym.

Już od dłuższego czasu mówi się o tym, że przynajmniej jeden z wariantów iPhone’a jaki zadebiutuje w tym roku dostanie wsparcie dla technologii bezprzewodowego ładowania akumulatora. Plotki te może potwierdzać plik o nazwie „engage_power.caf”, który odnaleziono w folderze odpowiedzialnym za dźwięki systemowe, a konkretnie te związane z podłączaniem urządzenia do źródła zasilania. Wspomniany plik jest drugim tego typu elementem zaszytym w kodzie obok pliku standardowego „connect_power.caf”.

Ten ostatni znany jest już użytkownikom obecnych modeli iPhone’a, który wykorzystywany jest do informowania dźwiękowego o podłączeniu urządzenia do źródła zasilania. Prawdopodobnie nowy plik dotyczyć ma funkcji ładowania indukcyjnego, na co wskazuje już jego nazwa.

Źródło: AppAdvice

 

iOS 11 i ślad mogący wskazywać na ładowanie indukcyjne

Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)