Home Newsy Problemy z Apple TV 4k
Problemy z Apple TV 4k
0

Problemy z Apple TV 4k

0

Wraz z debiutem tegorocznych urządzeń od Apple na światło dzienne wychodzą ich niedoskonałości wynikające z niewielkiego jeszcze stażu na rynku. Przykładem może być zegarek Apple Watch Series 3 z modułem LTE, który samoczynnie przyłącza się do sieci bezprzewodowych znajdujących się w pobliżu uniemożliwiając korzystanie z przywilejów jakie niesie wbudowana karta eSIM.

Tymczasem okazuje się, że smartwatch nie jest odosobniony, a wady dotykają również najnowszą przystawkę telewizyjną. Jej pierwsze egzemplarze trafiły właśnie do rąk użytkowników, którzy raportują o problemach występujących podczas próby uruchomienia filmów w jakości 4k znajdujących się w bazie serwisu YouTube.

Natywna aplikacja YouTube dedykowana Apple TV pozwala na oglądanie materiałów wideo jedynie w jakości 1080p, a przyczyną jest brak wsparcia ze strony giganta z Cupertino dla kodeku VP9 autorstwa Google. Kodek ten odpowiedzialny jest właśnie za uruchomienie treści w jakości 4k i jest dostępny za darmo. Póki co nie wiadomo kiedy i czy w ogóle Apple da wsparcie dla tego rozwiązania. Zważywszy na popularność serwisu YouTube oczywistym wydaje się fakt, że powinno.

Źródło: AppleInsider

 

Problemy z Apple TV 4k

Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)