Problematyczna aktualizacja iOS 10.2.1

Problematyczna aktualizacja iOS 10.2.1

0

W zeszłym tygodniu do rąk użytkowników jabłkowych smartfonów i tabletów trafiła aktualizacja podnosząca system iOS do wersji 10.2.1. Update skupiał się w głównej mierze na poprawie stabilności działania oraz eliminacji różnych błędów jakie doskwierały poprzednim odsłonom tego oprogramowania.

Praktyka jednak pokazuje, iż platforma nadal przysparza wielu problemów, a nawet więcej, bowiem nie rozwiązuje tych, które miały być wyeliminowane. Wielu użytkowników skarży się, że Apple nadal nie uporało się z wadą szybko rozładowującej się baterii w iPhone 6s. Problem dotyczy sporej części tychże urządzeń, które mają przy wskaźniku kilkudziesięciu % naładowania wyłączać się lub nienaturalnie szybko rozładowywać.

To jednak nie jedyny problem. Na forach pojawiają się coraz liczniej skargi dotyczące takich przypadłości jak automatycznie przyciemniający się ekran urządzenia przy dość wysokim poziomie naładowania akumulatora. W niektórych przypadkach ekran przyciemnia się do 50 % jasności w sytuacji, gdy bateria wykazuje jeszcze 49 % naładowania. Taka sytuacja również może mieć związek z wadliwym ogniwem.

Kolejne reklamacje mają dotyczyć nieprawidłowego działania przycisku Touch ID w iPhone 6 oraz 6 Plus. Co ciekawe w rozwiązaniu problemu nie pomaga ponowne wprowadzenie odcisków palców w ustawieniach systemu. Podobno antidotum ma być downgrade platformy do wersji 10.2.

Jakby tego było mało część użytkowników po dokonaniu instalacji systemu iOS 10.2.1 stwierdza, iż niepoprawnie działa moduł Bluetooth, który zrywa połączenie i szybciej niż zazwyczaj pozbawia baterię elektrolitu. Uwag wciąż przybywa. Na chwilę obecną zgłaszane są także problemy z działaniem modułu WiFi.

Źródło: Forbes

 

Problematyczna aktualizacja iOS 10.2.1

Oceń post
Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *