Home Newsy Apple zatrudnia kolejnych ekspertów od treści wideo
Apple zatrudnia kolejnych ekspertów od treści wideo
0

Apple zatrudnia kolejnych ekspertów od treści wideo

0

Zgodnie z oficjalnym komunikatem kierowanym do mediów, a wydanym przez Apple dowiadujemy się, iż firma zatrudniła w swoich szeregach kolejne osoby odpowiedzialne za rozwój oferty dotyczącej materiałów wideo, które od niedawna udostępniane są w ramach subskrypcji platformy Apple Music.

Apple coraz żwawiej podchodzi do tematu rozwoju usługi Apple Music i wzbogacaniu jej o materiały wideo. Od niedawna za pośrednictwem platformy można oglądać pierwsze odcinki reality show „Planet of the Apps”, a już 8 sierpnia wystartuje program rozrywkowy „Carpool Karaoke”. Równolegle pojawiają się również dokumenty poświęcone muzykom, czy też prezentujące historię i wpływ przełomowych instrumentów. Przykładem tego ostatniego jest choćby dostępny już dokument „808” opowiadający o wpływie legendarnego automatu perkusyjnego na kształtowanie się muzyki.

Do personelu Apple dołączyli właśnie Jamie Erlicht oraz Zack Van Amburg, czyli osoby dotąd związane z marką Sony Video. Obejmą one w kalifornijskiej firmie stanowiska kierownicze odpowiedzialne za nowe treści wideo i będą bezpośrednio podlegać Eddiemu Cue. Swoją działalność zaczną jeszcze tego lata.

Warto przytoczyć, że zarówno Jamie Erlicht jak i Zack Van Amburg odpowiedzialni są za powstanie takich znakomitych seriali jak choćby „Breaking Bad”, „Better Call Saul”, czy „The Crown” będącymi hitami serwisu Netflix.

Źródło: Apple

 

Apple zatrudnia kolejnych ekspertów od treści wideo

Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)