Home Newsy Zarządzanie pamięcią w iOS 11
Zarządzanie pamięcią w iOS 11
0

Zarządzanie pamięcią w iOS 11

0

Co rusz do sieci trafiają świeże informacje związane z nowymi funkcjami w jakie wyposażono testowany obecnie system iOS 11. Do rąk wszystkich użytkowników kompatybilnych urządzeń platforma trafi zapewne we wrześniu, a jest na co czekać, bowiem wnosi ona sporo dotąd nieobecnych opcji w menu. Nie tak dawno pisaliśmy między innymi o wsparciu dla bezstratnego formatu plików audio FLAC, nowych efektach animowanych w aplikacji iMessage, czy dodatkowych opcjach jakie dodać można do obsługi słuchawek AirPods.

Apple przyłożyło się również do kwestii związanej z zarządzeniem pamięcią na dysku urządzenia. Z poziomu systemu iOS 11 można bowiem zwalniać przestrzeń na dane usuwając z pamięci stare załączniki znajdujące się w aplikacjach Wiadomości, czy Mail. To jednak nie wszystko, bowiem wspominaliśmy już także przy okazji innego artykułu, że platforma iOS 11 pozwala na zaznaczenie opcji umożliwiającej automatyczne usuwanie aplikacji, z których użytkownik nie korzysta.

Funkcja ta włączy się samoczynnie kiedy na dysku urządzenia zacznie brakować miejsca. Użytkownik zostanie również poinformowany o fakcie deinstalacji konkretnego oprogramowania w postaci jego poszarzonej ikony, co pozwoli na ostateczne zaakceptowanie czynności usunięcia softu.

Źródło: MyApple

 

Zarządzanie pamięcią w iOS 11

Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)