Home Newsy Kolejne nowości w IOS 11 – wsparcie dla plików FLAC
Kolejne nowości w IOS 11 – wsparcie dla plików FLAC
0

Kolejne nowości w IOS 11 – wsparcie dla plików FLAC

0

FLAC (Free Lossless Audio Codec), czyli bezstratny format plików audio do tej pory nie był wspierany przez system iOS. Chcąc odtworzyć ten typ kodeka na urządzeniu pracującym pod kontrolą jabłkowego systemu mobilnego użytkownik zmuszony był do instalacji i wykorzystania aplikacji firm  trzecich. Teraz natywnie takie rozwiązanie  pojawiło się wraz z wydaniem przez Apple platformy iOS 11. 

Umożliwia ona odtwarzanie plików w bezstratnym formacie FLAC jednak póki co z poziomu aplikacji Pliki. Zarówno program Muzyka oraz usługa Apple Music, a także iTunes nie wspierają tego kodeka. Użytkownik chcący skorzystać z nowej funkcjonalności musi zapisać pliki FLAC w jednej z dostępnych na rynku usług w chmurze np. Dropbox, iCloud Drive, czy Box i zsynchronizować je z aplikacją Pliki jaka pojawiła się wraz z systemem iOS 11. To właśnie z jej poziomu będzie można odtworzyć je na urządzeniu iPhone lub iPad.

Na koniec warto dodać, iż Apple posiada własny, bezstratny format plików audio nazwany ALAC.

Wsparcie dla plików typu FLAC w oprogramowaniu iOS 11 możne oznaczać, że już niedługo zagości on również do Apple Music i natywnych aplikacji muzycznych Apple.

Źródło: Reddit

 

Kolejne nowości w IOS 11 – wsparcie dla plików FLAC

Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)