Apple uzyskuje patent na.. wirtualne przerzucanie stron!
0

Apple uzyskuje patent na.. wirtualne przerzucanie stron!

0

Chociaż wydawało nam się, że po uzyskaniu patentu na prostokątne urządzenia z zaokrąglonymi brzegami, Apple nie wymyśli już niczego głupszego, to po prostu nie doceniliśmy możliwości firmy spod znaku nadgryzionego jabłka. Tym razem, przedsiębiorstwo powraca z kolejnym, niedorzecznym patentem, a mianowicie na… wirtualne przerzucanie stron! Koncept ten wykorzystywany jest praktycznie w każdym tablecie oraz e-czytniku, możemy spodziewać się więc w najbliższym czasie pozwów spływających do większości producentów urządzeń mobilnych.

Z całą pewnością zdążyliście się przyzwyczaić do animacji odwracanej strony podczas użytkowania swojego tabletu, czy też e-readera. Dzięki Apple najprawdopodobniej będziecie mogli się z tym pożegnać. Co więcej, zapisy zawarte w patencie są niezwykle ogólnikowe i mówią o ?wyświetlaczu lub jego części z animowanym, graficznym interfejsem użytkownika.? Według Apple dotyczy to jednak bezpośrednio animacji odwracania stron, która ponoć daje wrażenie, jakbyśmy mieli do czynienia z prawdziwą książką.

Dzięki patentowanii tak ogólnych rzeczy i pozywaniu kolejnych film, Apple coraz mocniej i nieuchronnie zbliża się do oficjalnego otrzymania tytułu patentowego trolla. Jak myślicie, ile niedorzecznych patentów w najbliższym czasie będzie w stanie wymyślić firma spod znaku nadgryzionego jabłka? 🙂

Oceń post

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *