Home Newsy Apple ujawnia iPada Mini! Wyświetlacz 7.9 cala, 7.2 milimetry grubości ? cena od 329$
Apple ujawnia iPada Mini! Wyświetlacz 7.9 cala, 7.2 milimetry grubości ? cena od 329$
1

Apple ujawnia iPada Mini! Wyświetlacz 7.9 cala, 7.2 milimetry grubości ? cena od 329$

1

Wiceprezes Apple ds. Marketingu Międzynarodowego, a mianowicie Phil Schiller, zaprezentował wczoraj światu oczekiwanego od dłuższego czasu iPada Mini, który oferuje między innymi 7,9-calowy ekran, niezwykle odchudzoną i zwężoną obudowę, która posiada obecnie zaledwie 7,2 milimetra grubości oraz cenę startową za najtańszy model od 329$.

W porównaniu z dopiero co ogłoszonym iPadem czwartej generacji, iPad Mini jest o 68% lżejszy i waży około 350 gram, dzięki czemu możemy nim swobodnie operować przy użyciu jednej ręki. Model niesie z sobą aktualizację aplikacji iBooks, zawierającą między innymi automatyczne przewijanie strony, dzięki czemu możemy czytać swoje ulubione pozycje bez używania rąk.

Jako, że Mini posiada dokładnie tą samą rozdzielczość co iPad 2, można z jego poziomu uzyskać dostęp do prawie trzystu tysięcy aplikacji, które napisane zostały właśnie na to urządzenie, gwarantując jeszcze lepszą jakość wyświetlanego obrazu.

Jeżeli chodzi o podzespoły, to we wnętrzu iPada Mini znajdziemy między innymi chipset A5, aparat 5mpx iSight, łączność LTE, szybsze WiFi (gwarantujące prędkość pobierania do 150mbit/s) oraz konektor Lightning. Oprócz tego urządzenie oferuje najcieńszą baterię, z jakiej Apple kiedykolwiek korzystało, zapewniającą około dziesięciu godzin pracy.

Schiller pozwolił sobie także na porównanie iPada Mini z Nexusem 7, stwierdzając między innymi, że ten pierwszy posiada obudowę o wiele lepszej jakości oraz można trzymać go bez problemu w jednej ręce. Kolejnym atutem produktu od Apple ma być 7,9-calowy ekran gwarantujący większą powierzchnię wyświetlania obrazu niż Nexus. Jeżeli tylko i wyłącznie tym Apple chce konkurować z Google, ustawiając jednocześnie cenę najtańszego modelu Mini na ponad 300 dolarów, wtedy rywalizacja ta może okazać się naprawdę nierówna.

Pierwsze zamówienia na iPady można zacząć składać od najbliższego piątku, czyli od 26 października poprzez sklepy online Apple w kilkunastu krajach, między innymi w Polsce!

Comment(1)

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *