Apple prezentuje system Mac OS X 10.8 Mountain Lion ? premiera jeszcze tego lata, a wraz z nią +100 nowych funkcji
0

Apple prezentuje system Mac OS X 10.8 Mountain Lion ? premiera jeszcze tego lata, a wraz z nią +100 nowych funkcji

0

Mountain LionSzesnastego lutego, w czwartek, firma Apple ogłosiła premierę kolejnej wersji swojego systemu operacyjnego, a mianowicie Mac OS X 10.8, która nazwana została Mountain Lion. OS ma pojawić się w oficjalnym markecie Mac App Store jeszcze tego lata, a wszyscy programiści tworzący swoje aplikacje pod wspomniany system już teraz mają możliwość pracy na jego próbnej wersji.

W czasie prezentacji systemu, Apple pochwaliło się, że Mountain Lion posiada aż sto całkowicie nowych funkcji, z czego wiele z nich, przeniesionych zostało bezpośrednio z iPada oraz systemu na urządzenia mobilne, iOS.

Jak stwierdził wiceprezes Apple do spraw marketingu międzynarodowego, Mac jest na fali już od dwudziestu trzech kwartałów i w czasie tym cały czas utrzymuje lepszy poziom sprzedaży i rozwija się dynamiczniej od popularnych ?pecetów?. Wierzy, że premiera systemu Mountain Lion, który w ręce konsumentów trafi w niespełna rok po tym, jak zaprezentowana została platforma Lion, przyczyni się do zwielokrotnienia tej popularności.

Oprócz wprowadzenia wielu nowych aplikacji, Mountain Lion będzie także pierwszym OS X, który pozwala na łatwą konfigurację oraz integrację usługi iCloud z danymi na naszym komputerze. W wersji developerskiej znalazł się także rozbudowany Gatekeeper, który uchroni użytkowników przed złośliwym oprogramowaniem, dając pełną kontrolę nad tym, jakie rzeczy instalowane są na naszym Mac?u.

Oceń post

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *