Nowe propozycje Mac App Store
2

Nowe propozycje Mac App Store

2

Mac App Store znany jest zapewne wszystkim posiadaczom urządzeń Apple. Docenić go można za łatwość obsługi, ale przede wszystkim za ogromną ilość nowych aplikacji regularnie zasilających grono App Store.

Mówiąc o łatwości obsługi trzeba wspomnieć o prostej instalacji ograniczającej się jedynie do wybrania aplikacji, i wpisania hasła. Aplikacja automatycznie sama się instaluje, i informuje nas, gdy ukaże się jej aktualizacja. Dzięki odpowiedniemu pogrupowaniu aplikacji według zastosowania jeszcze łatwiej znaleźć te, które nas interesują.

O samym Mac App Store dużo możemy przeczytać na stronie oficjalnej, otwierając link.

Poświęćmy chwilę omówieniu wspomnianych na wstępie aplikacji. Wśród tych cieszących się największym zainteresowaniem znaleźć możemy na przykład aplikację LittleSnapper.

Opis nowej wersji 1.7.1 możemy znaleźć również na oficjalnej stronie producenta.
Przy jej pomocy możemy zarządzać zrzutami ekranu stron www, katagolizowanymi i kategoryzowanymi w specjalnej bibliotece obrazów. Pełni również funkcję notatnika cyfrowego i narzędzia do udostępniania obrazów. Program ułatwia też programowanie stron internetowych i przesyłanie oraz dzielenie protokołu klient – serwer SFTP ( poprawione w najnowszej wersji ).

Kolejnym programem wartym uwagi jest SketchBook Pro.

Jest to bardzo zaawansowane narzędzie do rysowania i malowania. Zamienia ona urządzenie w cyfrowy szkicownik, z paletą kompletnego zestawu narzędzi. Program umożliwia nam przełączanie osobnych warstw obrazu, oraz tworzenie ich, ustawienie kontrastu, przejrzystości, nasycenia czy odcienia całego obrazu lub poszczególnej warstwy. Dzięki licznym skrótom definiowanym przez ruch nadgarstka program staje się wyjątkowo łatwy w obsłudze, a jego liczne funkcje są ukazane w przejrzystym interfejsie.
Jedyne co może odstraszyć użytkownika to jego wysoka cena, która dla najnowszej wersji 5.1 wynosi 62,99 ?

Pobrać program możemy również na stronie producenta.

Ostatnim programem na który chcemy zwrócić uwagę jest Things.

Jest to menedżer zadań, stworzony w celu pomocy w zarządzaniu notatkami, terminami czy projektami. W formie przejrzystej listy program przedstawia nam zadania zaplanowane na dany dzień, co przemawia za dodaniem go do programów ?podręcznych?. Zdecydowanie ułatwia planowanie i skoncentrowanie się na tym, co najważniejsze. Pozwala nam również na zapisywanie powtarzających się zadań i przesyłanie ich np. z iPhone’a do iPad?a i synchronizowanie ich.

Cenę programu i pozostałe jego funkcje znajdziemy pod wskazanym linkiem.

Jak wspomnieliśmy na wstępie pojawiają się ciągle nowe aplikacje serwisu Mac App Store, o których będziemy was jeszcze informować.

Oceń post

Comment(2)

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *