1

Apple pozwane w Korei przez Samsunga! powód? iOS Notification Center

1

Samsung vs AppleJak udało nam się dowiedzieć, Samsung kilkadziesiąt godzin temu złożył w koreańskim sądzie, całkowicie nowy wniosek przeciwko Apple. Wynika z niego, że Sammy posiada wątpliwości odnośnie usługi iOS Notification Center – ma ona ponoć wykorzystywać patenty, do których gigant z Cupertino nie ma praw.

Liczba informacji jest jednak cały czas zbyt niewielka, aby móc powiedzieć coś więcej. Nie wiemy nawet, czy chodzi tutaj o patenty należące bezpośrednio do Samsunga, czy też istniejące licencje, z których korzystano przed premierą rozwiązania od Apple.

Warto jednak zauważyć, że centrum powiadomień uruchomione zostało w iOS 5 w roku 2011, czyli później niż Google zdobyło patent na swój system notyfikacji użytkowników, prezentowany w postaci paska statusu.

Przyglądając się funkcjonalności centrum powiadomień, które daje łatwy dostęp do maila, najważniejszych monitów, wiadomości, pogody oraz innych opcji, poprzez rozwijane od góry ekranu menu w każdym punkcie interfejsu iOS, możemy zauważyć pewne podobieństwa do Androida.

Dlaczego jednak Samsung, a nie na przykład gigant z Mountain View zdecydował się na wniesienie pozwu? Chęć zaszkodzenia konkurencji, która niejednokrotnie bardzo mocno nam namieszała i z którą prowadzimy otartą wojnę na patenty? Miejmy nadzieję, że dowiemy się w najlepszym czasie.

Źródło: otabletach.pl

Oceń post

Comment(1)

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *