Uniwersytet Sydney rozda 11 tysięcy iPadów uczniom i pracownikom naukowym
0

Uniwersytet Sydney rozda 11 tysięcy iPadów uczniom i pracownikom naukowym

0

iPadW ramach projektu edukacyjnego, który rozpocząć ma się w przyszłym roku, Uniwersytet Zachodniego Sydney, postanowił wręczyć wszystkim nowym studentom oraz pracownikom naukowym około 11 tysięcy iPadów!

Urządzenia pozwolą nie tylko odnaleźć się świeżo upieczonym członkom braci studenckiej na liczącym sobie sześć kampusów uniwersytecie. Sami wykładowcy, będą mogli dzięki temu zaproponować bardziej elastyczne metody nauczania i wprowadzić nowocześniejsze techniki przekazywania wiedzy.

Jeden z głównodowodzących uczelni stwierdził, że iPady w najbliższych latach staną się głównym źródłem czerpania wiedzy na Uniwersytecie w Sydney, łącząc ze sobą standardowe lekcje z interaktywnymi programami.

Bardzo przydatna okazuje się tutaj z pewnością wypuszczona przez Apple w tym roku aplikacja iBooks Author, która pozwala pracownikom naukowym tworzyć, dystrybuować oraz aktualizować ich książki jak i materiały niezbędne do wykładów.

Podobne programy edukacyjne miejsce mają także w Stanach Zjednoczonych. Największy jak do tej pory zorganizowała jedna ze szkół w San Diego, gdzie w czerwcu dostarczono 26 tysięcy iPadów.

Oceń post

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *