Apple podobno odwołuje plan zwiększenia produkcji iPhone’a 14 ze względu na niższy popyt
0

Apple podobno odwołuje plan zwiększenia produkcji iPhone’a 14 ze względu na niższy popyt

0

Wraz z wprowadzeniem linii iPhone 14, Apple podobno poprosiło swoich dostawców o zwiększenie produkcji iPhone’a. Firma spodziewała się silnego popytu w okresie świątecznym. Wydaje się jednak, że Apple wycofało się ze swoich planów. Firma nie będzie już zwiększać produkcji iPhone’a 14.

Według wtorkowego raportu Bloomberga, sprzedaż iPhone’a 14 nie jest wystarczająco silna, aby uzasadnić wzrost produkcji. Raport mówi, że „przewidywany wzrost popytu się nie sprawdził”. W normalnych sytuacjach Apple zwiększa produkcję o tej porze roku, aby sprostać wymaganiom wyprzedaży w okresie świątecznym. Źródła podały w raporcie, że Apple najpierw chciało zwiększyć produkcję iPhone’a 14 o co najmniej 6 milionów sztuk do końca roku. Ten plan został odrzucony.

Kilka dni temu analityk Ming-Chi Kuo poinformował, że Apple poprosiło Foxconn o zwiększenie produkcji iPhone’a 14 Pro o 10%. Według analityka, tegoroczne modele Pro są wyraźnie najlepiej sprzedającymi się modelami iPhone’a, podczas gdy zwykły iPhone 14 i iPhone 14 Plus wykazują „złe” wyniki.

źródło: 9to5mac.com

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.