Apple usuwa rosyjskie aplikacje VK z App Store
0

Apple usuwa rosyjskie aplikacje VK z App Store

0

Apple usunęło z App Store wszystkie aplikacje na iOS należące do rosyjskiego konglomeratu technologicznego VK. Jest to odpowiedź na ostatnią rundę brytyjskich sankcji.

„Aplikacje te są dystrybuowane przez programistów, których większość jest w posiadaniu lub w większości kontrolowanych przez jedną lub więcej stron usankcjonowanych przez rząd Wielkiej Brytanii” – powiedział rzecznik Apple Adam Dema w oświadczeniu przekazanym The Verge. „Aby przestrzegać tych sankcji, firma Apple zlikwidowała konta programistów powiązane z tymi aplikacjami, a aplikacji nie można pobrać z żadnego App Store, niezależnie od lokalizacji. Użytkownicy, którzy już pobrali te aplikacje, mogą nadal z nich korzystać”.

W poniedziałek rząd Wielkiej Brytanii uchwalił nowy pakiet sankcji obejmujący dziesiątki dyrektorów Gazprombanku, rosyjskiego banku powiązanego z VK. Sankcje były odpowiedzią na fałszywe referenda przeprowadzone niedawno przez władze rosyjskie na okupowanych obszarach Ukrainy.

Usunięcie aplikacji w App Store oznacza, że ​​użytkownicy nie mają już dostępu do aplikacji w sieci społecznościowej VK. Jest to czwarta najpopularniejsza strona internetowa w Rosji (w tym Mail.ru i VK Music). Aplikacje znalazły się na liście, którą Apple był prawnie zobowiązany pokazać nowym właścicielom iPhone’a w Rosji do pobrania podczas początkowej konfiguracji, dopóki Apple nie przestał sprzedawać swoich produktów w tym kraju.

źródło: macrumors.com

Oceń post

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *