Apple Music z dźwiękiem przestrzennym po raz pierwszy w samochodach
0

Apple Music z dźwiękiem przestrzennym po raz pierwszy w samochodach

0

Mercedes-Benz poinformował, że od dzisiaj dodaje Apple Music z dźwiękiem przestrzennym do wybranych samochodów. To po raz pierwszy, kiedy ta funkcja pojawi się w samochodach. Jednak obsługa tej funkcji wiąże się z dodatkowymi kosztami.

W komunikacie prasowym Mercedes-Benz i Apple ogłosiły, że Apple Music z dźwiękiem przestrzennym jest teraz bezpośrednio zintegrowany z systemem informacyjno-rozrywkowym MBUX najpierw w Mercedes-Maybach Klasy S, EQS i EQS SUV, a także EQE, EQE SUV i Klasy S. Ta funkcja jest dostępna w tych samochodach, gdy są wyposażone w 31-głośnikowy system dźwiękowy Burmester 3D lub 4D. Stanowi to dodatkowy koszt w momencie zakupu odpowiednio 4550 USD lub 6730 USD.

Zapewnia to „dźwięk studyjnej jakości, lepszy niż w jakiejkolwiek sali koncertowej”. Dodatkowo „w pełni wciągające wrażenia słuchowe z niezrównanym, wielowymiarowym dźwiękiem i czystością”.

Oliver Schusser, wiceprezes Apple Music and Beats, zachwalał nowe partnerstwo w oświadczeniu:

„Jakość dźwięku jest niezwykle ważna dla Apple Music. To dlatego jesteśmy tak podekscytowani współpracą z Mercedesem. Wszystko to po to, aby po raz pierwszy udostępnić Spatial Audio w Apple Music w samochodzie. Ta funkcja rewolucjonizuje sposób, w jaki artyści tworzą, a fani słuchają muzyki. Jest to doświadczenie, którego nie da się opisać słowami. Musisz sam to usłyszeć, aby to docenić. Razem z Mercedesem mamy teraz jeszcze więcej możliwości, aby dostarczyć całkowicie wciągającą muzykę naszym subskrybentom na całym świecie”.

To pierwszy raz, kiedy funkcja dźwięku przestrzennego Apple Music została rozszerzona na samochodowe systemy informacyjno-rozrywkowe. Apple po raz pierwszy ogłosił tę funkcję w zeszłym roku, wraz z obsługą bezstratnego przesyłania strumieniowego. Dźwięk przestrzenny i bezstratne przesyłanie strumieniowe są dostępne dla wszystkich subskrybentów Apple Music bez dodatkowych kosztów.

źródło: 9to5mac.com

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *