Analityk informuje: Protesty w fabryce Foxconn mają znaczny wpływ na sprzedaż iPhone’a 14 Pro
0

Analityk informuje: Protesty w fabryce Foxconn mają znaczny wpływ na sprzedaż iPhone’a 14 Pro

0

Ming-Chi Kuo uważa, że dostawy iPhone’a 14 Pro i Pro Max w czwartym kwartale 2022 roku będą znacząco niższe. Powodem są protesty pracownicze w głównej fabryce iPhone’a Foxconn w Chinach.

Kuo powiedział, że protesty przeciwko niekorzystnym warunkom pracy mocno wpłynęły na produkcję iPhone’a w fabryce w Zhengzhou. Doprowadziło to do ograniczenia prognozy dostaw iPhone’a na czwarty kwartał 2022 roku o 20% do 70-75 milionów sztuk w porównaniu do poziomu 80-85 mln sztuk.

Według Kuo średni wskaźnik wykorzystania mocy produkcyjnych w fabryce wyniósł zaledwie około 20% w listopadzie. Natomiast ma wzrosnąć dopiero w grudniu do 30–40%. Powiedział, że Pegatron i Luxshare otrzymały po około 10% zamówień na iPhone’a 14 Pro i 14 Pro Max od Foxconn. Jednak mówi też, że masowe dostawy będą najwcześniej pod koniec grudnia.

Problemy z produkcją mogą spowodować, że przychody z iPhone’a będą znacząco niższe, nawet o 20–30% lub więcej w tym kwartale.

Z powodu długich opóźnień w dostawach, analityk uważa, że ​​większość popytu na modele iPhone 14 Pro w tym kwartale po prostu zniknie. Sugeruje to, że wielu klientów, którzy kupiliby teraz iPhone’a 14 Pro, nie wróci zamówić urządzenia w styczniu lub później, gdy dostawy się poprawią.

Modele iPhone’a 14 Pro mają obecnie co najmniej czterotygodniowe opóźnienie w dostawie do sklepu internetowego Apple w USA.

źródło: macrumors.com

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.