Home Newsy Apple pozwala na wgląd do fabryki Foxconn [wideo]
Apple pozwala na wgląd do fabryki Foxconn [wideo]
1

Apple pozwala na wgląd do fabryki Foxconn [wideo]

1

FoxconnApple, które musiało coraz mocniej odpychać wszelkiego rodzaju ataki związane z niewłaściwym traktowaniem przez firmę pracowników w chińskich fabrykach, zdecydowało się wpuścić do wnętrza jednej z nich dziennikarza Roba Schmitza, w celu pokazania jak naprawdę wygląda dzień w takowym miejscu, jak powstają iPady i z pewnością w celu ocieplenia swojego wizerunku.

To co rzuca się w materiale na pierwszym miejscu to fakt, że nazywanie obiektu Foxconn Longhua fabryką, ma niewiele wspólnego z prawdą. W całym kompleksie zatrudnionych jest bowiem ćwierć miliona osób, z czego aż jedna piąta mieszka na stałe na terenie kampusu w wieloosobowych pokojach. Co więcej, główna ulica wypełniona jest restauracjami, bankami, kawiarniami, sklepami spożywczymi, znajdziemy tutaj nawet bibliotekę, boiska sportowe, ogromne baseny oraz duży stadion do piłki nożnej. Foxconn Longhua posiada nawet swoje własne radio, stację telewizyjną oraz straż pożarną.

Co do samego traktowania pracowników, Schmitz opisuje dokładnie warunki pracy jakie panują, wspominając o tym, że jest żmudna, monotonna i trwa przez wiele godzin, jednak krytykuje wcześniejsze doniesienia o niewolniczym wykorzystywaniu zatrudnionych, które okazały się sensacyjną fikcją.

Comment(1)

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *