iPad okazuje się być niezwykle przydatnym narzędziem w lotnictwie [wideo]
0

iPad okazuje się być niezwykle przydatnym narzędziem w lotnictwie [wideo]

0

iPadSłyszeliśmy już niejednokrotnie o tym, że iPad ma zastąpić instrukcje lotnicze znajdujące się w samolotach i dokumenty dla pilotów sterujących maszynami lotniczymi. W końcu plany te zaczynają być wcielane w życie. Jako pierwsi, z urządzeń od Apple masowo korzystają piloci spółki United i wydają być się zadowoleni z nowych możliwości. Nowy iPad wykorzystywany jest do utrzymania prawie sześciu tysięcy lotów każdej doby w doskonałych warunkach i parametrach.

Produkt od Apple pozwolił na zastąpieni e ważącej 45 funtów torby lotniczej, w której piloci posiadają instrukcje, wykresy i wiele innych dokumentów, pozwalających na sprawne przygotowanie się do lotu i reagowanie na określone sytuacje w przestworzach. Obecnie, piloci United, mogą polegać na aplikacji Jeppersen przygotowanej specjalnie dla nich, która zawiera wszystkie niezbędne informacje. iPady pozwalają również na synchronizację z najbliższym lotniskiem oraz kontrolę pogody w czasie rzeczywistym. Niektóre linie lotnicze wymagają cały czas aby piloci posiadali papierowe kopie instrukcji oraz dokumentów na pokładzie, przewoźnicy tacy jak Alaska Airlines oraz United, całkowicie zaufali jednak już nowej technologii.

W markecie możemy znaleźć nawet kosztującą niespełna 10 dolarów aplikację, którą piloci mogą wykorzystać do planowania trasy lotu, śledzenia pogody, podglądu lotnisk i wielu innych czynności. Aplikacja, o której mowa to FligtPlan HD – wyposażona jest w narzędzia do nawigacji, mapę lotnisk oraz najczęściej uczęszczanych tras lotniczych. Więcej szczegółów na temat wykorzystania iPadów w przestworzach znajdziesz na poniższym wideo:

Oceń post

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *