Home Recenzje Akcesoria Altec Lansing Octiv Stage – MP450 do iPada. Ciekawa funkcjonalność
Altec Lansing Octiv Stage – MP450 do iPada. Ciekawa funkcjonalność

Altec Lansing Octiv Stage – MP450 do iPada. Ciekawa funkcjonalność

0

Altec Lansing Octiv? Stage - MP450Firmy Altec Lansing raczej fanów Apple nie trzeba przedstawiać, bo od dłuższego czasu są znani z dobrych jakościowo urządzeń dla produktów Apple. Tym razem jest to nowa stacja dokująca dla iPada.

Mieliśmy okazję testować wiele stacji dokujących przeznaczonych dla produktów z jabłkiem na obudowie. Jednak muszę przyznać, że Octiv Stage MP450 jest pierwsza, przeznaczoną głównie dla tabletu Apple, do tego całkiem fajną. Stacja dokująca pozwala zamienić nasz tablet w jeszcze bardziej funkcjonalne urządzenie multimedialne. Specjalny wysięgnik, który porusza się w pozycji góra-dół, oraz obraca o 90 stopni w obie strony, pozwala zamontować tablet i cieszyć się niezwykle wygodnym użytkowaniem. Umiejscowiony w złączu DOCK, pozwala na bezproblemowe dotykanie ekranu, bez efektu uginania się wysięgnika, czy odsuwania całej stacji. To bardzo duża zaleta. Mając do czynienia z konkurencyjnymi produktami, wielokrotnie narzekałem na to, że są po prostu zbyt plastikowe, a przez to za lekkie, by komfortowo obsługiwać urządzeniem palcem. Najzwyczajniej odsuwały się ode mnie po każdym dotknięciu ekranu.

Altec Lansing Octiv? Stage - MP450

Obrotowy wysięgnik pozwala na pracę na tablecie w dowolnej pozycji – poziomej i pionowej. Dzięki temu możemy wygodnie przeglądać zasoby wideo w trybie panoramicznym, lub surfować po sieci w trybie ekranu pionowego. Tablet trzyma się bardzo stabilnie. Nie ma mowy, by przez przypadek nam się wypiął i upadł, nawet podczas przenoszenia całości. Oczywiście prócz funkcjonalnej podstawki pod tablet, MP450 to wciąż wspaniała stacja głośnikowa.

Stacja dokująca ma wbudowane głośniki, generujące dźwięk doskonałej jakości ? zaletę tę docenią użytkownicy chętnie korzystający z multimediów czy gier, a także komunikatorów głosowych. Ale to nie koniec korzyści – Octiv Stage MP 450 może też posłużyć do ładowania baterii umieszczonego w niej tabletu. W zestawie znajdziemy również pilota zdalnego sterowania. Z pilota możemy obsługiwać wszystkie funkcję odtwarzacza muzycznego – przełączać utwory, zmieniać poziom dźwięku, czasowo odcinać dźwięk (funkcja mute), czy poruszać się po listach. Ograniczone funkcje zostały również udostępnione w samej stacji. Trzy widoczne przyciski pozwalają nam na uruchomienie stacji, oraz zmianę poziomu głośności.

Altec Lansing Octiv? Stage - MP450

Wyposażenie MP450 w wejście muzyczne typu JACK 3,5mm pozwala na podłączenie do niej dowolnego źródła dźwięku, a standardowy, 30 pinowy dock Apple, gwarantuje nam współpracę z iPhonem i iPodem. Dźwięk generowany przed dwa neodymowe głośniki o średnicy 50mm jest niezwykle czysty, co jest przedstawiane przez producenta, jako jeden z głównych atutów stacji. Jej wymiary są dość niewielkie i wynoszą 220 mm (W) x 154 mm (D) x 110 mm (H). Stacja przy tym jest bardzo zgrabna i ładna. Idealnie pasuje do nowoczesnego wnętrza. Jej cena nie jest wygórowana jak na urządzenie tej klasy. W Polsce można ją nabyć za niespełna 600 złotych, co w przypadku akcesoriów dla urządzeń Apple, wydaje się być bardzo atrakcyjną ceną, tym bardziej, że jeden zakup daje nam praktyczny uchwyt dla tabletu, jak i funkcjonalną stację głośnikową.

Podsumowując, Altec Lansing Octiv? Stage – MP450, to pierwsza stacja dokująca przeznaczona głównie dla tabletu internetowego Apple. Wysoka jakość wykonania idealnie komponuje się z industrialnym wyglądem iPada. Kupując MP450, zyskujemy praktyczną podstawkę, oraz centrum multimedialne w jednym. Ciekawa, niedroga i praktyczna stacja, która warta jest swojej ceny.

Zalety:
– Świetne rozwiązanie w formie ruchomego wysięgnika
– Czysty dźwięk
– Obsługa zdalnym pilotem
– Wejście muzyczne AUX
– Kompatybilność z iPhonem i iPodem

Wady:
– Kiepskiej jakości pilot.

Dane techniczne:
– Stacja dokująca dla iPad?a,
– Obsługa innych źródeł dźwięku przez wejście AUX,
– 2 głośniki neodymowe o wysokiej jakości,
– Ładowanie tabletu.

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *