Recenzja Wacom Bamboo Stylus CS100 – rysik dla iPada

Recenzja Wacom Bamboo Stylus CS100 – rysik dla iPada

3

Znany producent tabletów przeznaczonych do profesjonalnych zastosowań graficznych – firma Wacom, wprowadziła do swojej oferty rysik przeznaczony dla tabletów od Apple. Masywne piórko zakończone gumowym cyfrowym rysikiem idealnie nadaje się do bardziej precyzyjnej obsługi tabletów wyposażonych w dotykowe ekrany pojemnościowe.

Ogromny popyt na urządzenia Apple z iOS sprawia, że każdy liczący się producent akcesoriów próbuje znaleźć w tym rynkowym boomie, jakiś kawałek tortu dla siebie. Wacom, który do tej pory kojarzony był raczej z rozwiązaniami dla profesjonalnych grafików, również zdecydował się zadebiutować ze swoim produktem dla urządzeń Apple, wyposażonych w dotykowy ekran pojemnościowy. Bamboo Stylus CS100 to ciężkie, metalizowane piórko, dzięki któremu dużo prościej, a przede wszystkim precyzyjniej skorzystamy z zaawansowanych aplikacji na system iOS. Rysowanie, oznaczanie, czy modyfikowanie obrazów dzięki Bamboo Stylus jest zdecydowanie łatwiejsze i dokładniejsze, niż podczas obsługi palcem.

Wydanie takiego akcesorium kłóci się nieco z prawdą ogłoszoną przez Steva Jobsa, mówiącą o tym, że urządzenia z iOS nie potrzebują żadnego dodatkowego wskaźnika, jednak wydaje mi się, że nam sam Steve mówiąc te słowa nie przewidywał jak bardzo zaawansowane aplikacje będą instalowane na naszych telefonach, odtwarzaczach muzycznych, czy tabletach.

Piórko pozwala na zdecydowanie szybsze i wygodniejsze notowanie, edytowanie zdjęć, czy zwykłą obsługę systemu. Ponadto nie zostawia żadnych śladów. Jego największą wadą jest jednak brak jakiegokolwiek etui dopinanego do tabletu, czy pokrowca. Moja dosyć roztrzepana i niepoukładana osobowość ma to do siebie, że wszelkie tego typu gadżety zaraz gubię, co potwierdza brak pomysłu, na to gdzie znajduje się wspaniałe etui Katinkas, które otrzymałem od firmy ZGSKLEP, o otrzymaniu którego pisałem na naszym facebooku 2 dni temu.

Bamboo Stylus polecam każdemu, kto choć trochę poważnie traktuje swój tablet, który nie służy jedynie do przeglądania sieci i grania w Angry Birds. Cena za akcesorium, to 119 złotych. Wysoka jakość produktu jest adekwatna do ceny, którą ustanowił producent.

Oceń post
Michał Gruszka Jestem twórcą i założycielem APPLEMOBILE. Byłem dziennikarzem technologicznym i redaktorem w czasach, gdy prasa była głównym źródłem informacji. Dziś, oddany pasji pisania, tworzę głównie dla własnej przyjemności. Krytyczny fan Apple.

Comment(3)

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *