Akcje Apple osiągnęły w tym tygodniu najniższy poziom od 18 miesięcy z powodu problemów z zaopatrzeniem iPhone’a 14 Pro
0

Akcje Apple osiągnęły w tym tygodniu najniższy poziom od 18 miesięcy z powodu problemów z zaopatrzeniem iPhone’a 14 Pro

0

Akcje Apple spadły w tym tygodniu do najniższego poziomu od 18 miesięcy. Powodem są problemy z dostawami iPhone’a i szerszym spadkiem na giełdzie. Akcje Apple zamknęły się w środę na poziomie 126,04 USD. Osiągnęły najniższy poziom od czerwca 2021 r.

Firma Foxconn w ciągu ostatnich kilku miesięcy napotkała ograniczenia w produkcji iPhone’ów z powodu problemów związanych z COVID-19. W zeszłym miesiącu pracownicy protestowali w głównej fabryce iPhone’ów Foxconn w Zhengzhou w Chinach. Powodem były złe warunki pracy wynikające głównie z ograniczeń COVID-19. Chiński rząd zaczął łagodzić niektóre ograniczenia. Jednak zwiększone rozprzestrzenianie się wirusa doprowadziło do niedoborów siły roboczej w Foxconn.

W zeszłym miesiącu firma Apple wydała rzadkie publiczne ostrzeżenie. Poinformowała w nim, że ​​dostawy iPhone’a 14 Pro i iPhone’a 14 Pro Max będą niższe niż wcześniej przewidywano. Powodem były oczywiście ograniczenia obowiązujące w Foxconn w tamtym czasie.

Na początku tego tygodnia tajwańska firma badawcza TrendForce poinformowała, że ​​stopień wykorzystania mocy produkcyjnych w fabryce Foxconna nie przekroczył jeszcze 70% od początku problemów z produkcją. Sytuacja dotknęła przede wszystkim iPhone’a 14 Pro i iPhone’a 14 Pro Max. Wysoki popyt na te urządzenia spowodował wielotygodniowe opóźnienia w dostawach. Standardowe modele iPhone’a 14 i iPhone’a 14 Plus są dostępne w sklepie internetowym Apple.

Ze względu na problemy związane z COVID-19, niepewność gospodarczą i tygodniowe święto Chińskiego Nowego Roku w przyszłym miesiącu, firma TrendForce uważa, że ​​problemy z produkcją iPhone’ów będą się utrzymywać do początku 2023 roku i obniżyła prognozę dostaw iPhone’ów dla wszystkich modeli do 47 milionów sztuk w w pierwszym kwartale roku, spadek z 52 mln.

Apple na krótko osiągnął wycenę 3 bilionów dolarów na początku tego roku. Ale kapitalizacja rynkowa firmy jest teraz ponownie bliższa 2 bilionów dolarów.

źródło: macrumors.com

Oceń post

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *