iOS 16 Exploit pozwala zmienić czcionkę w iPhonie
0

iOS 16 Exploit pozwala zmienić czcionkę w iPhonie

0

Apple stale zwiększało poziom dostosowywania. Czcionka systemowa w iPhonie jest jednak jedyną rzeczą, której użytkownicy nie byli w stanie zmienić. Dzięki nowemu narzędziu stworzonemu przez programistę, użytkownicy będą mogli teraz zmienić czcionkę swojego iPhone’a. Jest jednak warunek – starsza wersji iOS 16.

Deweloper Zhuowei Zhang stworzył narzędzie, które zmienia systemową czcionkę iPhone’a. Wykorzystał do tego lukę w zabezpieczeniach obecną w poprzednich wersjach iOS 16. Luka w zabezpieczeniach, której Zhang użył do stworzenia narzędzia, została załatana w iOS 16.2. Oznacza to, że ​​iPhone będzie musiał mieć system iOS 16.1.2 lub starszy, aby móc korzystać z narzędzia i zmieniać czcionkę systemową.

Aby sprawdzić, jaka wersja działa na Twoim iPhonie, przejdź do Ustawienia -> Ogólne -> Informacje i zobacz, jaka jest wersja iOS. Apple przestał podpisywać system iOS 16.1.2 w zeszły weekend , co oznacza, że ​​jeśli korzystasz z systemu iOS 16.2, nie będziesz mógł przejść na starszą wersję.

Narzędzie jest dostępne na GitHub jako plik IPA i pozwala użytkownikom zmienić czcionkę swojego iPhone’a na jedną z kilku opcji, w tym na przykład Comic Sans MS. Użycie tego narzędzia zmieni wygląd Twojego iPhone’a, jak widać na zrzutach ekranu dostarczonych przez Zhanga.

Zdecydowanie zaleca się użytkownikom zaktualizowanie urządzenia do iOS 16.2, ponieważ zawiera ono ważne poprawki bezpieczeństwa i wiele nowych funkcji.

źródło: macrumors.com

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.