800 miliardów dolarów – tyle warte jest Apple

800 miliardów dolarów – tyle warte jest Apple

0

W dniu wczorajszym notowania giełdowe akcji firmy Apple osiągnęły rekordowy poziom 153 dolarów za sztukę, co daje wartość 800 miliardów dolarów w wycenie spółki. Optymizmem napawa też historia giełdowa marki osadzona na wykresie, który od dłuższego czasu dumnie pnie się w górę. Analitycy uważają jednak, że prawdziwe rekordy notowań są jeszcze przed nami i sugerują, iż jeszcze w tym roku może dojść do sytuacji, w której Apple jako pierwsze w historii osiągnie wartość rynkową przekraczającą 1 bilion dolarów.

Wczorajszy poziom 800 miliardów dolarów wartości rynkowej Apple jest pierwszym takim rezultatem w historii firmy, choć jak zauważają analitycy z Wall Street akcje spółki mogą być niedoszacowane, a ich cena jednostkowa wkrótce może wynieść 200 dolarów za sztukę. Taki scenariusz spowodowałby wycenę przedsiębiorstwa na poziomie przekraczającym 1 bilion dolarów i uplasował je na szczycie rekordów na rynku w ujęciu ogólnym. Apple pisząc krótko stałoby się najdroższą w historii spółką akcyjną na Ziemi.

W tym roku w ofercie giganta z Cupertino pojawią się nowe produkty z wyczekiwanym i przełomowym iPhone’m 8 na czele. Jubileuszowy smartfon jak i całkiem nowe produkty takie jak choćby nowy model iPada Pro, czy wspominany w plotkach inteligentny głośnik z pewnością będą miały pozytywny wpływ na szacunki finansowe i wzrost wyceny akcji. Zakładany scenariusz zatem posiada ogromny pierwiastek prawdopodobieństwa zrealizowania się w rzeczywistości.

Warto wspomnieć, iż na liście najcenniejszych firm notowanych na giełdzie zaraz pod Apple znajdują się: Google, Microsoft oraz Amazon.

Źródło: Thinkapple

 

800 miliardów dolarów – tyle warte jest Apple

Oceń post
Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *