Home Newsy #8 Wtyczka tygodnia – SilentScreenshot, kontroluj zrzuty ekranu!
#8 Wtyczka tygodnia – SilentScreenshot, kontroluj zrzuty ekranu!

#8 Wtyczka tygodnia – SilentScreenshot, kontroluj zrzuty ekranu!

0

Przypuszczamy, że robisz zrzut ekranu w autobusie. Jeżeli zapomniałeś włączyć tryb cichy, zabrzmi to jakbyś robił komuś zdjęcie. Dźwięk obu akcji jest bowiem ten sam. Może skończyć się to dla Ciebie niekoniecznie dobrze, więc mam na to sposób – wtyczkę SilentScreenshot!

Irytujący dźwięk, a do tego wyskakujące okienko po jego zrobieniu, które rzadko kiedy się przydaje. Nie ukrywam, że przeszukałem sporą część internetu, aby znaleźć ten tweak – oto on, którego nazwa mówi o samym działaniu – SilentScreenshot, czyli ciche zrzuty, nawet przy włączonych dźwiękach systemu. Spójrzmy najpierw na to, jaką swobodę zostawia nam twórca.

Co ciekawe, do zmiany ustawień nie jest wymagany respring urządzenia. Możemy zmienić kolor, który ujawniania się podczas tworzenia zrzutu, wyciszyć dźwięk, wyłączyć podgląd i moc wibracji. Zrobimy więc bardzo dużo w tak mało istotnej kwestii. Poniżej wrzucam gify, na których ukazane są przykładowe kolory – biały, pomarańczowy i fioletowy.

Tweak pobierzecie za darmo w Cydii pod tym linkiem. Jest całkowicie darmowy, jednak jeżeli Wam się spodoba, na dole ustawień znajdziecie linki do obdarowania autora kilkoma dolarami. Miłego używania, widzimy się już niedługo!

Dominik Rudkowski Kocham technologię i wszystko co z nią związane, dlatego tu jestem!