Home Recenzje Aplikacje / Gry / Oprogramowanie #70 Aplikacja tygodnia – Mimo. Programowanie dla początkujących i nie tylko!
#70 Aplikacja tygodnia – Mimo. Programowanie dla początkujących i nie tylko!

#70 Aplikacja tygodnia – Mimo. Programowanie dla początkujących i nie tylko!

0

Mimo to aplikacja, która ukazała się moim oczom przez przypadek. Jestem jednak nią zauroczony, jej motyw przypomina bardzo Duolingo, a system codziennego wykonywania zadań naprawdę mi się podoba. Nie przedłużając wstępu… Zapraszam do przeglądu aplikacji Mimo, którą pokochacie!

Aplikacja tygodnia – Mimo. Programowanie dla początkujących i nie tylko!

Programowanie… To brzmi naprawdę strasznie. Takie też w sumie jest, w teorii. Aplikacja jednak pozwala nam na wybór typu nauki oraz jego poziomu, co da szansę na rozwój zarówno tym początkującym, jak i zaawansowanym. Nie ukrywajmy, że wydaje się to naprawdę trudne i nieosiągalne do nauki samodzielnej. Program (w języku angielskim, co chcę zaznaczyć już na wstępie) jest jednak na tyle intuicyjny i uczy podstaw, których sprawdzenie odbywać będzie się na przestrzeni wielu etapów, aby upewnić się, czy o nich nie zapomnicie.

Założenie konta to chwila, serio. Ja zrobiłem to łącząc konto Apple z Mimo, więc nie muszę mówić, jak krótko to trwało. Dostępna jest wersja pro, jednak polecam ją tylko tym, co naprawdę wkręcili się w zabawę z programowaniem. Co jeszcze? Możecie wziąć udział w wielu kursach, których kategorie są rozmaite. Fajna jest też drabinka najlepszych “programistów” – pniemy się po rankingach, zaczynając od… Drewna! Odświeżanie odbywa się co tydzień, więc wtedy możemy przejść na następny etap. Im więcej minut dziennie trenujecie, tym więcej punktów zdobywacie. Super!

Każdy zaproszony przyjaciel to dodatkowy tydzień pro, a nauka z przyjaciółmi (i rywalizacja) to coś pięknego. Zadania są naprawdę przyjemne. Niektóre z nich potrafią zmylić, jednak warto spróbować, gdyż taka wiedza z informatyki może pomóc nam zrozumieć, jak działają strony internetowe czy programy komputerowe. W obecnych czasach taka znajomość jest na wagę złota, a już tym bardziej, gdy możecie pochwalić się nią przed swoimi przyjaciółmi. To co, spróbujecie?

Pamiętajcie, że Mimo czeka na Was za darmo w App Store. Wersja pro kosztuje prawie 400 złotych rocznie, więc uważajcie w co klikacie, chyba że wciągnie Was całkowicie. Do zobaczenia już niedługo, pa!

#70 Aplikacja tygodnia – Mimo. Programowanie dla początkujących i nie tylko!

Dominik Rudkowski Kocham testować nowe rzeczy, ale nienawidzę ograniczać się do jednej firmy. Opowiem wam nie tylko o Apple, ale również o Androidzie i innych ciekawych rozwiązaniach. Zapraszam! WAŻNE: w związku z brakiem dostępu do mojej głównej poczty proszę o kierowanie maili na służbową skrzynkę: dominik.rudkowski@applemobile.pl Instagram: https://www.instagram.com/domiss.s/