Home Newsy Garmin prezentuje nowy nowy zegarek – Garmin Enduro
Garmin prezentuje nowy nowy zegarek – Garmin Enduro
0

Garmin prezentuje nowy nowy zegarek – Garmin Enduro

0

Garmin zaprezentował dziś Enduro– ultrawydajny smartwatch GPS z personalizowanymi profilami zarządzania energią oraz soczewką Power Glass, która wykorzystuje promienie słoneczne do wydłużenia czasu pracy na jednym ładowaniu aż do 65 dni. Enduro wprowadza nowe funkcje ukierunkowane na bieganie w terenie, które umożliwiają jeszcze lepsze monitorowanie wydajności oraz optymalne rozplanowanie wysiłku i cyklu treningowego.

Stworzony z myślą o sportach wytrzymałościowych, lekki i solidny smartwatch Enduro ma nowy, nylonowy pasek UltraFit oraz opcjonalny tytanowy bezel z powłoką DLC. Personalizowane ustawienia pozwalają sportowcom dostosować funkcje tak, aby osiągnąć najdłuższy dotychczas czas pracy baterii w zegarkach Garmin – wynosi ona do 65 dni w trybie smartwatcha z ładowaniem solarnym, do 80 godzin w trybie GPS i do 1 roku w trybie oszczędzania baterii.

Enduro ma kilka nowych narzędzi treningowych, które przydadzą się podczas wysiłku w wymagającym terenie. Tradycyjne funkcje znane z multisportowych zegarków zostały przystosowane do charakterystyki treningu wytrzymałościowego:

  • Pułap tlenowy dostosowany do biegów trailowych: kontroluj poziom sprawności sercowo-naczyniowej z nowym parametrem, który automatycznie dostosowuje wartość pułapu tleonowego w zależności od warunków na szlaku. Wartość parametru dostosowywana jest również do temperatury oraz stopnia aklimatyzacji wysokościowej.
  • Udoskonalona funkcja ClimbPro: korzystaj z informacji o podbiegach w czasie rzeczywistym, sprawdzając jego nachylenie, długość i wzrost wysokości. Rozbudowana funkcjonalność ClimbPro dostarcza także informacji o sposobie pokonywania zbiegu lub zjazdu.
  • Licznik czasu odpoczynku: wybierz aktywność Ultrarun i kontroluj czas spędzony w punktach żywieniowych.
  • Kolarstwo górskie: śledź szczegóły każdej jazdy MTB za pomocą funkcji Grit & Flow, która mierzy czas oraz ocenia poziom trudności trasy i efektywność przejazdu, prezentując wynik do pobicia podczas następnej próby.
  • Regeneracja: zachowanie odpowiedniego czasu odpoczynku jest kluczowe do poprawy swoich wyników. Na podstawie pomiarów zdrowia, snu i obciążenia treningowego, wbudowana funkcja czasu regeneracji podpowie, jak długo należy odpoczywać przed następną wymagającą sesją treningową.
  • Sugestie treningowe: wygodne wskazówki oparte o dane stanu wytrenowania i aktualnego obciążenia treningowego ułatwiają pracę nad poprawą kondycji.

Całodobowe monitorowanie zdrowia i kondycji

Innowacyjne funkcje zdrowotne i wellness w Garmin Enduro to m.in. nadgarstkowy pomiar tętna, czujnik Pulse Ox, który umożliwia oszacowanie aklimatyzacji wysokościowej oraz zaawansowane monitorowanie snu. Dodatkowo, wygodna funkcja Body Battery, umożlwia oszacowanie rezerw energii, co pomaga optymalnie zaplanować treningi i czas odpoczynku.

Garmin prezentuje nowy nowy zegarek – Garmin Enduro

Cezary Pagórek Miłośnik nowinek technologicznych i motoryzacji. Recenzent i dziennikarz technologiczny w serwisie Applemobile.pl. Chcesz się coś dowiedzieć? Pisz śmiało wiadomość prywatną!