Home Newsy 350 tysięcy książek pobranych z iBooks w 3 dni!
350 tysięcy książek pobranych z iBooks w 3 dni!
0

350 tysięcy książek pobranych z iBooks w 3 dni!

0

iBooks 2W zeszłym tygodniu, Apple zorganizowało event związany z edukacją, w czasie którego zaprezentowana została nie tylko autorska aplikacja, ale także platforma iBooks 2, która zapewnia podręczniki dla studentów i uczniów na całym świecie. Inicjatywa ta zyskała sobie błyskawiczną popularność i w przeciągu zaledwie trzech dni, z iBooks ściągnięto ponad 350 tysięcy książek w formie elektronicznej!

Informacja ta pochodzi ze sprawdzonego źródła, a mianowicie Global Equities Research, które zajmuje się analizą wysokości sprzedaży w platformie iBooks poprzez specjalny system monitorowania. Tymczasem, dowiadujemy się, że aplikacja iBooks Author, pobrana została już 90 tysięcy razy. W przypadku, gdybyś nie pamiętał, jest to darmowe narzędzie pozwalające tworzyć elektroniczne podręczniki, o rozbudowanej funkcjonalności – istnieje między innymi możliwość tworzenia modeli 3D. Biorąc pod uwagę te liczby, Apple zaliczyło świetny start, a najnowsza inicjatywa firmy spod znaku nadgryzionego jabłka jest także ogromnym sukcesem wydawnictw, które nawet w najbardziej pracowitych tygodniach przed rozpoczęciem szkoły, nie są w stanie sprzedać tak ogromnej ilości tytułów.

Produkcja iBook?ów pozwoli zredukować koszty związane z publikacją książek nawet o 80% – są to pieniądze zazwyczaj przeznaczane na przygotowanie wszystkich niezbędnych materiałów w formie papierowej. Apple ma więc wiele powodów do zadowolenia, po raz kolejny.

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *