#3 Wtyczka tygodnia – FastUnlockX, czyli szybsze i łatwiejsze odblokowywanie urządzenia.

#3 Wtyczka tygodnia – FastUnlockX, czyli szybsze i łatwiejsze odblokowywanie urządzenia.

0

Czy wy też macie dość przesuwania belki do góry za każdym razem po odblokowaniu iPhone’a z Face ID, aby móc przejść do swobodnego używania telefonu? Posiadając Jailbreak’a, mamy dostęp do bardzo prostego sposobu na eliminacje tego mocno uporczywego problemu. 

Rozwiązaniem jest mała wtyczka o nazwie FastUnlockX, która działa w bardzo prosty sposób, przeskakując od razu do ekranu głównego po rozpoznaniu naszej twarzy. Jak widzicie na screenie poniżej, mamy tylko kilka najprostszych opcji, które jednak mogą  znacząco uprzyjemnić i przyspieszyć korzystanie z naszego urządzenia.

 

Pierwsza opcja włącza lub wyłącza wtyczkę, co ciekawe nie trzeba robić respringu urządzenia żeby zmiany zostały wprowadzone.

Włączenie drugiej opcji sprawia, że gdy z jakiegoś powodu Face ID nie rozpozna naszej twarzy, to próba rozpoznawania będzie powtarzana do momentu aż nie odblokuje telefonu, lub urządzenie nie zacznie wymagać kodu. Ta opcja moim zdaniem bardzo ułatwia odblokowywanie i jest naprawdę przydatna.

Włączenie którejkolwiek z ostatnich trzech opcji sprawia, że dla danej sytuacji wtyczka zostaje wyłączona. O co chodzi? Zaznaczenie pierwszej z nich oznacza, że włączenie latarki blokuje wtyczkę. Druga oznacza, że gdy mamy jakiekolwiek powiadomienie na ekranie blokady/centrum powiadomień, wtyczka również nie będzie działać. I w końcu trzecia sprawia, że wtyczka nie zadziała w sytuacji gdy na ekranie blokady mamy centrum sterowania mediami, czyli na przykład gdy słuchamy muzyki lub oglądamy coś w tle.

Wtyczka naprawdę ułatwia prace z urządzeniem i  przy posiadaniu Jailbreak’a uważam ją za must have! Działa oczywiście ze wszystkimi urządzeniami wyposażonymi w Face ID z iOS 11 i 12 . Wtyczkę możecie pobrać oczywiście za darmo, z tego repozytorium https://repo.packix.com/

 

Miłego odblokowywania kochani!

Oceń post
Dominik Rudkowski Kocham testować nowe rzeczy, ale nienawidzę ograniczać się do jednej firmy. Opowiem wam nie tylko o Apple, ale również o Androidzie i innych ciekawych rozwiązaniach. Zapraszam!WAŻNE: w związku z brakiem dostępu do mojej głównej poczty proszę o kierowanie maili na służbową skrzynkę: dominik.rudkowski@applemobile.plInstagram: https://www.instagram.com/domiss.s/

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *