3 aplikacje, które pomogą Ci przeżyć upały!

3 aplikacje, które pomogą Ci przeżyć upały!

0

Cześć wszystkim! Lato daje o sobie znać. Przygotowałem więc dla Was zestawienie trzech aplikacji, które pomogą Wam przeżyć upały. Nie przedłużając, zapraszam do lektury!

3 aplikacje, które pomogą Ci przeżyć upały!

Pamiętajcie, aby podczas najgorętszych dni obserwować się i nie przebywać zbyt często na słońcu. Pijcie dużo wody, a artykuł przyjmijcie jako pomoc podczas upałów. Aplikacje nie uratują Was bowiem w sytuacjach zagrożenia – mogą jednak pomóc ich uniknąć. Zaczynamy od…

UVLens

Aplikacja ta daje Wam znać, kiedy najbardziej należy uważać na przebywanie na zewnątrz, a już tym bardziej na słońcu. Możecie sprawdzić dzień obecny i następny, a także wybrać konkretną godzinę, aby dowiedzieć się, czy warto wziąć ze sobą czapkę na spacer lub wyjść na plażę nieco szybciej i zająć miejsce w cieniu. Wartość to płomienie – im ich więcej, tym bardziej narażeni jesteśmy na szkodliwe promieniowanie. W ustawieniach zmienić można jednak ją na liczby, jeżeli będzie Wam łatwiej to zrozumieć lub po prostu wolicie szczegółowe dane.

Jeżeli założycie konto, dowiedzieć się możecie, ile czasu na słońcu (w przybliżeniu) możecie przebywać, aby uniknąć oparzeń skóry. Zmienicie także jednostkę temperatury, a co najważniejsze, UVLens działa wszędzie i o każdej porze dnia. Dostępne jest za darmo w App Store. Polecam!

Pogoda & Radar

Pogoda & Radar to świetna, o wiele bardziej rozszerzona aplikacja od Pogody Apple. Pokazuje wszystko za pomocą grafik, dzięki czemu naprawdę łatwo zrozumieć, jakie warunki atmosferyczne panują na zewnątrz. Jeszcze lepiej prezentuje się to na osi czasu, a także na mapie – to głównie z tych dwóch funkcji korzystam, aby ocenić, jak prezentować się będzie pogoda na dany dzień. Aplikacja ostrzega nas przed niebezpieczeństwami, takimi jak nadchodzące silne burze i nie tylko. Co jednak fajne, radar pogodowy wychwyci także burze, więc jeżeli jesteście fanami odpalania internetowej mapy burz gdy tylko zauważycie zmiany na niebie, Pogoda & Radar może być jej dobrym odpowiednikiem.

Uwielbiam także prognozę pogody, aby dowiedzieć się, ile czasu będzie świecić słońce, ile padać, jaka jest szansa na burzę i czy choć trochę poczujemy wiatr we włosach. Pogoda & Radar to niezastąpiona aplikacja podczas wyjazdów nad morze, w góry i tak dalej – po prostu wszędzie tam, gdzie warto wiedzieć o zmianach atmosferycznych z wyprzedzeniem. Program czeka na Was za okrągłe zero złotych w App Store.

Moja Woda

Upały powodują odwodnienie organizmu. Nie pozwólcie, aby do tego doszło – jeżeli jednak nie jesteście w stanie sami pamiętać o prawidłowym nawodnieniu, zainstalujcie sobie aplikację Moja Woda, która zrobi to za Was. Jak? Już tłumaczę. Będzie wysyłać do Was powiadomienia tak często, aby uzupełnić ustawioną przez Was ilość płynów. Jeżeli chcecie, aby było to więcej lub mniej – wystarczy zmienić to w menu głównym aplikacji. Wczytuje ona również inne napoje, czyli potrafi przeliczać ilość wody z danych specyfików, ale większość z nich dostępnych jest w wersji Premium. To jednak polecam Wam zrobić dopiero wtedy, gdy bez Mojej Wody nie będziecie mogli wyobrazić sobie życia.

Ta darmowa aplikacja również czeka na Was w App Store. Zapraszam Was serdecznie do instalacji każdej z nich, aby umilić sobie ten letni czas i choć trochę zmniejszyć ryzyko niebezpiecznych zdarzeń.

3 aplikacje, które pomogą Ci przeżyć upały!

Oceń post
Dominik Rudkowski Hej! Fajnie że tu wpadłeś :)Możesz zajrzeć także tutaj: Instagram: https://www.instagram.com/dominikrudkowski/

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *