Home Recenzje Aplikacje / Gry / Oprogramowanie Jak przeżyć ostatnie, najcieplejsze dni wakacji? – przegląd rozwiązań z AppStore
Jak przeżyć ostatnie, najcieplejsze dni wakacji? – przegląd rozwiązań z AppStore

Jak przeżyć ostatnie, najcieplejsze dni wakacji? – przegląd rozwiązań z AppStore

0

Do końca wakacji zostały około trzy tygodnie. To mało czasu – niestety, ale właśnie te ostatnie dni potrafią dać najbardziej w kość. Są niesamowicie gorące, przez co z trudnem przychodzi przeżycie w tych temperaturach. Patrząc z drugiej strony – chcemy spędzić je jak najlepiej. Na szczęście na rynku dostępnych jest kilka perełek, które mogą pomóc w przeżyciu. Przegląd letnich aplikacji – do dzieła!

Moja Woda

Woda, woda, woda… Pić musi ją każdy, a już szczególnie podczas tak niesamowicie wysokich temperatur. Z pomocą przychodzi program, który będzie przypominał Wam o nawodnieniu się od środka. Sama aplikacja jest dobrze wyważona – jest jednak darmowa, więc nie będzie posiadała wszystkich funkcji dostępnych u konkurencji. Różnica to jednak okolice 20 złotych, więc jeżeli wystarczy Wam dodanie wody, kawy i herbaty – będziecie bardzo zadowoleni, jak ja!

Interfejs aplikacji jest bardzo przyjemny dla oka i nie sprawi trudności nowym użytkownikom. Główny ekran przedstawia ilość wypitych płynów, więc szybko dowiemy się ile jeszcze potrzeba do spełniania dziennego celu. Spokojnie – sami możecie go ustawić! Wszystko działa z aplikacją Zdrowie, co pozwoli na trzymanie ważnych statystyk w jednym miejscu. Poza tym – możecie dokupić wersję premium, która daje dostęp do wielu ciekawych funkcji i umożliwia przelicznik wody z napoi innych niż wyżej wymienione – przykładem jest sok, cola, mleko. No i fajnie!

UVLens

To aplikacja, która przyda się każdemu z Was. Zbyt dużej ilości promieni słonecznych trzeba unikać podczas całego roku – lubimy czas, kiedy słońce swieci… Często jednak ma to negatywny skutek na naszą skórę. Może zostać poparzona, co równe jest z niesamowitym bólem. UVLens nie uchroni Was przed nimi, bo to byłoby zbyt piękne, jednak z pewnością o nich ostrzeże, co pozwoli na lepszy dobór ubrań na wyjście w miasto, wycieczkę rowerową i nie tylko.

Aplikacja pokazuje skalę zagrożenia w konkretnym miejscu i czasie. Jest bardzo dokładna i przyda się zarówno tym, którzy wypoczywają nad morzem, jak i planującym wypad na miasto. Do wyboru, do koloru. W środku nie znajdziemy żadnych płatności, dzięki czemu mamy pewność, że twórcy nie zależy tylko na złotówkach. Dostępna jest też funkcja, która określi czas, podczas którego na spokojnie możemy przebywać na słońcu i się nie spalić. Do tego wymagane będzie założenie darmowego konta.

PackPoint Travel

Niektórych osób wakacje dopiero się rozpoczną. Długo czekali na urlop i chcą spędzić go jak najlepiej. Najgorszym, z czym może spotkać się każdy podróżujący jest… Luka w bagażu. Tym bardziej wzrasta strata, gdy na miejscu nie ma wielu sklepów. Zapomnieliście ładowarkę do laptopa? Cóż, jesteście na złej pozycji. We wszystkim pomoże PackPoint Travel, którego użyć możecie jako asystenta przy pakowaniu. Jest to aplikacja konieczna dla każdego z Was. Dlaczego? Już tłumaczę.

Na początku otrzymujemy kilka ważnych pytań. Kobieta czy mężczyzna? Następnie – jak długi jest pobyt? Jedziecie prywatnie czy w sprawach biznesowych? Z dzieckiem czy bez? Jakie są Wasze hobby i czego potrzebujecie? Dzięki temu aplikacja powie o wszystkim i z pewnością Wasze bagaże będą kompletne. Uważam, że takich aplikacji na rynku powinno być więcej – szczególnie w AppStore. Jedynym minusem jest język aplikacji – jeżeli nie znacie angielskiego, możecie mieć spory problem.

Lomograph

I choć nie jest to aplikacja tylko na lato, to pozwoli Wam na szczególne uwiecznienie zdjęć wykonanych w wakacje – doda do nich datę i typowy dla aplikacji, znany wszystkim użytkownikom serwisu Instagram… Filtr. Do wyboru jest ich jednak więcej, co pozwoli na osiągniecie wymarzonego efektu. Wakacje to wspomnienia na cały następny rok szkolnych, więc sprawcie, aby konkretne daty były dla Was szczególne.

Lomograph przyda się też przy imprezach okolicznościowych i nie tylko – po prostu wtedy, gdy data ma szczególnie ważne znaczenie. Bardzo lubię te aplikację i fakt, że do wyboru jest naprawdę sporo motywów. Szkoda, że niektóre z nich są płatne – ubolewam też nad stałymi reklamami. Hej, ale to w końcu darmowa aplikacja. Nic dziwnego.

To już wszystkie aplikacje, które dla Was przygotowałem. Mam nadzieję, że choć jedna z nich zostanie na Twoim smartfonie. Do zobaczenia i życzę miłego korzystania z letnich programów! Wypoczywajcie, to ostatni moment!

Jak przeżyć ostatnie, najcieplejsze dni wakacji? – przegląd rozwiązań z AppStore

Dominik Rudkowski Kocham testować nowe rzeczy, ale nienawidzę ograniczać się do jednej firmy. Opowiem wam nie tylko o Apple, ale również o Androidzie i innych ciekawych rozwiązaniach. Zapraszam! WAŻNE: w związku z brakiem dostępu do mojej głównej poczty proszę o kierowanie maili na służbową skrzynkę: dominik.rudkowski@applemobile.pl Instagram: https://www.instagram.com/domiss.s/