Home Recenzje Aplikacje / Gry / Oprogramowanie #24 Aplikacja tygodnia – what3words, spotkania na wyższym poziomie!
#24 Aplikacja tygodnia – what3words, spotkania na wyższym poziomie!

#24 Aplikacja tygodnia – what3words, spotkania na wyższym poziomie!

0

Witajcie w kolejnym odcinku z serii pod tytułem „aplikacja tygodnia”. To już dwudziesta czwarta część – wow! Dziękuję Wam za to, że doszliśmy tak daleko. Tymczasem… Zrelaksujcie się i przeczytajcie o apce, która zmieni Wasze spotkania ze znajomymi o 180 stopni. Nie przedłużając, zapraszam do lektury!

what3words, spotkania na wyższym poziomie!

Jesteście w nowym mieście, w tłumie, w nieznanej okolicy lub po prostu się zgubiliście? Na pewno znacie ten ból, gdy tłumaczycie komuś miejsce zbiórki, a on… Cóż, nic nie ogarnia. Tracicie przez to czas, często nerwy i po prostu… Nikomu nie wychodzi to na dobre. Pora to zmienić! Oto what3words, czyli spotkania na wyższym poziomie. Dlaczego? Już śpieszę z wyjaśnieniami. Spójrzcie na zrzuty ekranu niżej, które z pewnością dużo Wam wytłumaczą.

Twórcy oznaczyli każde trzy metry kwadratowe na świecie za pomocą trzech słów. Są one totalnie losowe. Dzięki nim będziecie w stanie spotkać się idealnie w tym samym miejscu. Boże, gdybym tylko wiedział o tej apce wcześniej – to przecież coś, czego tak bardzo mi brakowało! Co świetne – apka działa w języku polskim i w każdym mieście, więc nie znajdziecie się w sytuacji (jak to bywało w przypadku innych programów), że konkretnej okolicy nie będzie to obejmować. Możecie z ciekawości sprawdzić słowa przypisane do lokalizacji Waszych domów. Dla przykładu, być to może: malina, krzesło i imprezowanie. Mogę Wam zagwarantować, że będzie towarzyszyć temu sporo śmiechu. Hej, nie udostępniajcie tego jednak nikomu obcemu.

Jak to działa? Wystarczy te słowa wpisać w wyszukiwarce lub udostępnić je prosto z aplikacji po wybraniu kwadracika na mapce. Dostępne są dwa rodzaje mapek, więc macie z czego wybierać. Wszystko to po to, aby było Wam wygodniej. Bez problemu zapiszecie też te lokalizacje, aby do nich wracać – szczególnie wtedy, gdy Wasi znajomi są… Nieco nieogarnięci. Przyda się to też na przykład nauczycielom, którzy udzielają korepetycji i tak dalej. Fajnie!

To już wszystko na dzisiaj. Mam nadzieję, że dzisiejsza apka tygodnia przypadła Wam do gustu. Tradycyjnie, dostępna jest za darmo w AppStore. Do zobaczenia wkrótce!

#24 Aplikacja tygodnia – what3words, spotkania na wyższym poziomie!

Dominik Rudkowski Kocham testować nowe rzeczy, ale nienawidzę ograniczać się do jednej firmy. Opowiem wam nie tylko o Apple, ale również o Androidzie i innych ciekawych rozwiązaniach. Zapraszam! WAŻNE: w związku z brakiem dostępu do mojej głównej poczty proszę o kierowanie maili na służbową skrzynkę: dominik.rudkowski@applemobile.pl Instagram: https://www.instagram.com/domiss.s/