Home Recenzje Aplikacje / Gry / Oprogramowanie Żyj ekologiczniej, czyli zestawienie najlepszych eko aplikacji z App Store!
Żyj ekologiczniej, czyli zestawienie najlepszych eko aplikacji z App Store!

Żyj ekologiczniej, czyli zestawienie najlepszych eko aplikacji z App Store!

0

Życie eko staje się coraz bardziej modne. I choć „moda” to pojęcie względne i często okazuje się negatywne, bo przecież „jak można nosić te buty?” albo „co oni w tym widzą” to wypowiedzi na porządku dziennym – akurat ta moda wnosi coś dobrego w życiu każdego z nas. Z naszą planetą nie jest dobrze, warto więc chociaż w małym stopniu coś zrobić. O tym chciałbym dzisiaj z Wami porozmawiać. Zapraszam do lektury!

Ecosia

Przed Wami pierwsza aplikacja z zestawienia o apkach eko. Oto Ecosia, czyli niesamowita przeglądarka internetowa, która co około 40 wyświetleń stron „sadzi” drzewo. Jeżeli więc korzystacie z telefonu, a konkretniej z przeglądarki dosyć często – warto się na nią przenieść! Moim zdaniem to idealny sposób na sprawianie, że świat stane się lepszym, a kosztem… Tak naprawdę zerowym. Dlaczego?

Zerowym, bo z Ecosi naprawdę dobrze się korzysta. Przypomina mi połączenie Firefoxa oraz Chrome, co chyba nie jest czymś złym, czyż nie? Możecie czytać wiadomości, w których twórcy umieszczają ekologiczne informacje ze świata i swoje osiągnięcia. Wydaje się fajne? Takie też jest – apkę znajdziecie za darmo w App Store, tak jak zresztą każdą inną z tego zbioru.

Too Good To Go

Marnowanie żywności staje się coraz poważniejszym „przestępstwem”. Dużo kupujemy, a poprzez stałe zamawianie jedzenia przez internet, niepilnowanie terminów przydatności lub niewiedzy o wykorzystaniu produktów nawet po ich upływie, potem musimy te jedzenie wyrzucić. Niestety, ale to zbrodnia – warto więc zapobiegać czegoś takiemu, a także wielu standardom firm, które narzuca prawo. O czym tak naprawdę mówię?

Firmy muszą wyrzucać jedzenie pod koniec dnia. Często pracownicy nie mogą go zabrać, co według mnie jest całkowitą abstrakcją. Too Good To Go wprowadza model, dzięki czemu za bardzo małe koszta możecie odebrać paczkę-niespodziankę, w której znajduje się odpowiednia ilość jedzenia o wiele większej wartości. Kupujecie je taniej, bo ma bliski termin przeterminowania się, jednak to nadal bardzo dobre jedzenie. Knajp, które to wspierają jest cała masa. Zerknijcie zresztą na zrzuty ekranu! Płacicie w domu, rezerwujecie paczki – i tyle! Musicie odebrać ją oczywiście sami.

Lime

I choć widok rozwalonych hulajnóg nie jest zbyt interesujący – uwierzcie mi, że chociaż pokazuje to, że ludzie z nich korzystają. Niektóre firmy wycofują się z Polski, więc jeżeli macie jeszcze konta – warto korzystać w razie potrzeby, aby nie emitować dodatkowych spalin. Urządzenia te bowiem są bardzo ekologiczne i sprawiają, że naturze jest po prostu lepiej. Wystarczy doładować swoje konto lub podpiąć Apple Pay – i gotowe. Płacicie niską opłatę startową, a reszta zejdzie z Waszego konta po jeździe.

Musicie tylko zrobić zdjęcie zaparkowanego obiektu. Pamiętajcie, aby jechać bezpiecznie i pilnować czy hulajnoga została poprawnie wyłączona po zakończeniu jazdy. To już jednak na tyle. Trzymajcie się ciepło!

Żyj ekologiczniej, czyli zestawienie najlepszych eko aplikacji z App Store!

Dominik Rudkowski Kocham testować nowe rzeczy, ale nienawidzę ograniczać się do jednej firmy. Opowiem wam nie tylko o Apple, ale również o Androidzie i innych ciekawych rozwiązaniach. Zapraszam! WAŻNE: w związku z brakiem dostępu do mojej głównej poczty proszę o kierowanie maili na służbową skrzynkę: dominik.rudkowski@applemobile.pl Instagram: https://www.instagram.com/domiss.s/

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *