Home Recenzje Aplikacje / Gry / Oprogramowanie Jak dbać o planetę? – przegląd rozwiązań z AppStore
Jak dbać o planetę? – przegląd rozwiązań z AppStore

Jak dbać o planetę? – przegląd rozwiązań z AppStore

0

I choć wydaje się, że to trudne – tak naprawdę nie wymaga wydawania tony pieniędzy i ograniczenia wielu rzeczy. Ważnym jest to, aby stopniowo zacząć odcinać od siebie elementy, które źle wpływają na środowisko. Co więcej – na nasze zdrowie. Przecież to właśnie w naszym interesie są losy środowiska. Samo o siebie przecież nie zadba – przed Wami trzy aplikacje, które pomogą Wam wpłynąć na dobro planety. Zapraszam.

EcoHarmonogram

W przeróżnych gminach sprawy dotyczące śmieci wyglądają inaczej – na tyle inaczej, że mieszkańcy muszą dostosować się do harmonogramu wywozu poszczególnych ich rodzajów. Nie jest to przyjemna kwestia – niestety jednak nie ma sytuacji bez wyjścia. Szczególną pomocą okazuje się program, który za darmo dostępny jest na wielu platformach – w tym także na AppStore. Jego nazwa to EcoHarmonogram, który pozwoli (po wpisaniu danych dotyczących miejsca zamieszkania) na podgląd wywozu odpadów. Co przydatne – w aplikacji znajdziemy też asystenta, który pomoże Wam we wrzuceniu odpowiednich rzeczy do specjalnych koszy do segregacji.

Znajdziemy też informacje o kosztach, terminach płatności, kontakt i wiele więcej przydatnych w tych kwestiach narzędzi. Dla chętnych – aktualności, które ukazują ciekawe wiadomości z życia gminy. Poza tym, dowiemy się o jakości powietrza i dostępności aptek w okolicy, a także o sortowaniu produktów innych, takich jak leków czy sprzętu elektrycznego. To świetna aplikacja, polecam każdemu, kto korzysta z takiego systemu. Na pewno okaże się Waszym niezbędnikiem.

 

Too Good To Go

Jedzenie na mieście ma wiele plusów. Jest szybko, smacznie i często niewiele drożej niż w domu. Co ważne – jest też czysto, bo naczyń po posiłku do mycia jest okrągłe zero. Czas możemy spędzić ze znajomymi, co wzmacnia poprzednie atuty wielokrotnie. A co gdybym powiedział Wam, że spora część restauracji, barów, cukierni i kawiarni w miastach w Polsce przyczynia się do zaprzestania marnowania jedzenia? Powinniście być zadowoleni, bo dzięki temu możecie kupować tanie paczki, w których znajduje się wiele pyszności. Dlaczego powstała taka inicjatywa? Produkty bliskie przeterminowania i tak trzeba wyrzucić pod koniec dnia – pomimo, że są nadal dobre. Polacy coraz chętniej korzystają z tej aplikacji w większych miastach, więc jeżeli w nich mieszkacie… Może warto dać jej szansę? Ucieszy to Wasz brzuszek i portfel, a co ważniejsze – planetę!

Too Good To Go zyskuje coraz większą popularność w Polsce. Tysiące knajp korzysta z tej aplikacji za granicą, ponieważ doceniają planety, a także chcą zarobić – tak, jak napisałem wyżej. Musieliby przecież wyrzucić konkretny typ żywności, a zamiast tego otrzymają kilka cennych złotówek. To idealna inicjatywa, ponieważ zyskują na tym obie strony. W aplikacji znajdziecie mapę, która przedstawia informacje o restauracjach biorących udział w programie. Super sprawa! W niej zarezerwujemy, wyszukamy i zapłacimy za posiłek – na koniec trzeba tylko udać się po paczkę. To takie proste.

Lime

I choć o hulajnogach mówić można wiele złego, bo w miastach cześć ludzi na nie narzeka – leżą stłuczone, ludzie jeżdżą na nich jak piraci drogowi, a znajdą się też przeciwnicy ich cen – przyznać trzeba jedną, bardzo ważną w dzisiejszej dobie kwestię. Lime przyczynia się do obniżenia poziomu zanieczyszczenia powietrza – i to wcale niemało. Szczególne znaczenie ma to w większych miastach na świecie – nawet w Warszawie! Po każdym przejeździe dostajemy informację o wykonanym dobrym kroku w kierunku natury i czystego środowiska. Dodaje to otuchy i koi serce. Łączymy wszystko w jednym – szybki, zabawny, niecodzienny transport i ochronę przed… Życiem w śmieciach? Nie wiemy, jak to wszystko się potoczy. To super inicjatywa – potrzebujemy takich więcej!

Lime dostępne jest w wielu miastach w Polsce, jednak nie jest to jedyna firma oferująca hulajnogi elektryczne. Wśród konkurencji znajdziemy Bird czy Hive, które pomimo wszystkiego dostępne są w mniejszej ilości miejsc – na przykład nie dotyczą Poznania. Ich ceny są niemal identyczne co Lime – moim zdaniem nie warto więc eksperymentować i po prostu wybrać tę markę. Niektóre modele dostępne są całodobowo, co cieszy! Jest to idealny środek transportu dla turystów, jednak pamiętajcie – dosyć niebezpieczny. Nowym użytkownikom polecany jest kask – jazda przy ponad 20 kilometrach na godzinę bywa różna. Polecam!

To już wszystkie aplikacje na dziś. Mam nadzieję, że spodobały się Wam na tyle, aby zostać uhonorowane – mam tu na myśli ich instalację na iUrządzenie. Do zobaczenia w następnym odcinku serii, miłego korzystania! Pamiętajcie, że dobro wraca, a o planetę warto dbać szczególnie.

Jak dbać o planetę? – przegląd rozwiązań z AppStore

Dominik Rudkowski Kocham testować nowe rzeczy, ale nienawidzę ograniczać się do jednej firmy. Opowiem wam nie tylko o Apple, ale również o Androidzie i innych ciekawych rozwiązaniach. Zapraszam! WAŻNE: w związku z brakiem dostępu do mojej głównej poczty proszę o kierowanie maili na służbową skrzynkę: dominik.rudkowski@applemobile.pl Instagram: https://www.instagram.com/domiss.s/