ZAGGmate, zamieni iPada w netbooka, w Vobis
0

ZAGGmate, zamieni iPada w netbooka, w Vobis

0

Sieć sprzedaży Vobis wprowadza do sprzedaży bardzo ciekawy gadżet, który nazywa się ZAGGmate i umożliwia przeobrażenie multimedialnego tabletu internetowego iPad w netbooka. ZAGGmate kosztuje 349 zł.

Urządzenie wykonane jest z tłoczonego lotniczego aluminium, anodyzowanego tak by idealnie pasowało do stylu iPada. Na pierwszy rzut oka ZAGGmate to trwała osłona ekranu iPada – po umieszczeniu jej na tablecie ekran zostaje w 100% osłonięty i jego uszkodzenie staje się praktycznie niemożliwe.

Po zdjęciu z ekranu ZAGGmate staje się podstawką pod iPada, wyposażoną w fizyczną klawiaturę – wystarczy umieścić w niej tablet (pionowo lub poziomo – podstawka obsługuje obie pozycje) i już można pracować. Warto przypomnieć, że choć użytkownicy chwalą ekranową klawiaturę iPada, to jednak podczas wpisywania dłuższych tekstów zdecydowanie lepiej sprawdza się klasyczny, „przyciskowy” zestaw klawiszy. Nie bez znaczenia jest też fakt, że dzięki ZAGGmate na iPadzie można pracować tak, jak na zwykłym notebooku – z klawiaturą pod palcami i wyświetlaczem przed oczami.

Urządzenie komunikuje się z tabletem za pośrednictwem interfejsu Bluetooth. ZAGGmate ma wbudowaną baterię, która starcza na kilka tygodni normalnego użytkowania. Duża, płaska podstawa ZAGGmate pozwala na wygodne użytkowanie na miękkim lub nierównym podłożu np. na kolanach lub w łóżku. Dodajmy, że urządzenie ma specjalne klawisze funkcyjne do sterowania muzyką, regulacją głośności, pokazem slajdów, wyszukiwaniem itp.

Wymiary podstawki to 248 x 194 x 13,7 mm (waga: 0,37 kg) – dzięki odpowiednio dopasowanemu kształtowi, dodaje ona niewiele ponad 6 mm do grubości iPada. ZAGGmate dostępna jest w sieci sklepów Vobis Digital oraz sklepie internetowym Vobis.pl – urządzenie kosztuje 349 zł.

Michał Gruszka Właściciel AppleMobile.pl, dziennikarz magazynu Mobility, były redaktor naczelny iStyle Magazine - pierwszego w Polsce magazynu dla fanów APPLE. Na co dzień serwisuję Wasz iPhone'y, iPad'y i iPody.

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.