Programowy SIMLOCK z iPhone 4 w ciągu najbliższych dwóch tygodni?
0

Programowy SIMLOCK z iPhone 4 w ciągu najbliższych dwóch tygodni?

0

Dawno nie mieliśmy żadnych potwierdzonych informacji na temat prac nad aktualizacją UltraSn0w, które potrafiłoby zdjąć blokadę SIMLOCK z iPhone 4, mającego baseband w wersji wyższej niż 01.59.00. Sheriff Hashim i MusleNerd w końcu pochwalili się, że mają już działającą solucję na zdjęcie blokady z nowszych wersji modemu.

MuscleNerd z iPhone Dev-Team potwierdził, że ma już odblokowanego iPhone’a 4 z nowym basebandem. Program jest jednak jeszcze w fazie testów. Pewnym jest, że aplikacja będzie działać również na nowym, zapowiadanym od dłuższego czasu, oprogramowaniem iOS4.3, które również przyniesie nową wersję basebandu 04.10.00. Najprawdopodobniej nowe oprogramowanie będzie dostępne do pobrania zaraz po środowej prezentacji. Nie radzę jednak od razu instalowanie go osobą, które czekają na programowe zdjęcie blokady SIMLOCK.

Hakerzy zapowiedzieli, że nowe UltraSn0w pojawi się w pierwszych dwóch tygodniach po wydaniu nowej wersji iOS. Program nie ujrzy na pewno światła dziennego w pierwszych dniach po premierze. Sheriff Hashim, odpowiedzialny za exploit pozwalający na zdjęcie blokady w iOS 4.0 dodał, iż właściciele starszych telefonów iPhone otrzymają również narzędzie do przywrócenia basebandu do ich pierwotnej wersji. Chodzi oczywiście o użtkowników, któzy mają w swoich telefonach baseband od iPada, który udało się hakerom złamać i dostosować do telefonów Apple.

Oceń post
Michał Gruszka Jestem twórcą i założycielem APPLEMOBILE. Byłem dziennikarzem technologicznym i redaktorem w czasach, gdy prasa była głównym źródłem informacji. Dziś, oddany pasji pisania, tworzę głównie dla własnej przyjemności. Krytyczny fan Apple.

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *