Wyświetlanie procentu baterii w systemie iOS 16 nie jest dostępne w niektórych modelach iPhone’a
0

Wyświetlanie procentu baterii w systemie iOS 16 nie jest dostępne w niektórych modelach iPhone’a

0

Po publicznym wydaniu systemu iOS 16 firma Apple potwierdziła, że ​​użytkownicy modeli iPhone’ów starszej generacji nie będą mogli pokazywać procentowej zawartości baterii swojego iPhone’a bezpośrednio na pasku stanu.

W zaktualizowanym dokumencie wsparcia Apple twierdzi, że nowy wskaźnik procentowej baterii nie jest dostępny w „iPhone” XR, iPhone 11, iPhone 12 mini i iPhone 13 mini. Apple nie podaje żadnych dodatkowych informacji o tym, dlaczego te urządzenia nie będą mogły korzystać z nowej funkcji.

Apple dodało ikonę procentowego wyświetlania baterii w wersji beta iOS 16 w okresie letnim. Nowy przełącznik, który można znaleźć w Ustawieniach i Baterii, pozwala użytkownikom zawsze zobaczyć procent baterii bezpośrednio na pasku stanu. Nie ma konieczności przesuwania palcem w dół do Centrum sterowania.

Odkąd pojawił się iPhone X z wycięciem, użytkownicy prosili Apple o ułatwienie sprawdzania poziomu naładowania baterii iPhone’a bezpośrednio na pasku stanu. Mimo to niedawna implementacja Apple’a okazała się kontrowersyjna.

Teraz procent baterii znajduje się w obrębie ikony, a nie po lewej stronie. Biała ikona baterii pozostaje całkowicie wypełniona, dopóki bateria nie osiągnie 20% lub mniej. Nastąpi wtedy zmiana koloru 1/5 ikony na czerwony, a reszta ikony stanie się przezroczysta.

źródło: macrumors.com

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.