Home Recenzje Aplikacje / Gry / Oprogramowanie Wspominki – zestawienie gier studia Ketchapp prosto z App Store!
Wspominki – zestawienie gier studia Ketchapp prosto z App Store!

Wspominki – zestawienie gier studia Ketchapp prosto z App Store!

0

Cześć! Przed Wami zestawienie najlepszych gier studia Ketchapp prosto z App Store, które królowały na rynku kilka lat temu. Zapraszam do lektury i życzę miłych wrażeń!

Don’t Touch The Spikes

W Don’t Touch The Spikes reguła jest prosta – staraj się unikać kolców znajdujących się po każdej stronie planszy. Sterowanie jest banalne – stukaj w ekran, aby utrzymać swojego bohatera w powietrzu. To bardzo przyjemna i ciekawa gierka, która podbiła moje serce wiele lat temu, ale nadal lubię w nią pograć… Od czasu do czasu. Fajnie, że twórca pozostawił nam do dyspozycji zmianę wyglądu naszego stworka. Często z niej korzystam!

Don’t Touch The Spikes to moim zdaniem najlepsza gra z tego zestawienia, gdyż zawiera mnóstwo trybów. Przykładem może być Hard Mode, Duel, Park czy Cave, w którym reguła jest odwrotna – schodzimy w dół, ale mamy ograniczone pole widzenia. Moim ulubionym jest jednak tryb dla dwóch osób, gdzie gracie na podzielonym ekranie. Wygra ten, kto jest lepszy! Możecie też wypełniać niełatwe wyzwania. To świetna gra, w którą musicie sami zagrać. Warto! Teraz przechodzimy do kolejnego programu, którym jest…

Jelly Jump

Jelly Jump, czyli… Skaczący żelek! Tak, twórcy może i mają dziwne pomysły, ale przyznać trzeba im jedno – naprawdę robią to umiejętnie. Szkoda, że najnowsze produkcje Ketchapp nie są tak dobrze rozwinięte i polegają głównie na spamie reklamami. Jelly Jump to również gra w stylu Don’t Touch The Spikes, jest jednak moim zdaniem nieco trudniejsza i nie wybacza błędów. Naszym celem są idealne skoki, aby trafić na zamykającą się platformę. Musimy jednak robić to naprawdę perfekcyjnie, gdyż nasz żelek może się w niej… Zablokować! Szybko sunąca platforma sprawi, że wpadniemy w czarną maź, która nas likwiduje.

W grze dostępnych jest wiele elementów kosmetycznych za zbieraną esencję. Możemy także grać w dwie osoby, jednak tutaj sprawa wygląda nieco inaczej. Gdy ktoś skusi – trudno, oboje przegrywacie. Waszym celem jest dojście jak najdalej się da. Wybierzecie też bez problemu tło i kolor głównego bohatera, co jest fajnym elementem gierki. Polecam, ale ja jestem na nią za słaby… Kto wie, może Wam pójdzie lepiej? Przekonajcie się!

Stick Hero

O Stick Hero pisałem także w ostatnim artykule dotyczącym gier arcade. Tak naprawdę wszystkie apki z tego zestawienia również pasują do tej tematyki, jednak według mnie ta szczególnie się w nią wpasowuje. Głównym celem jest idealne wymierzenie kijka, którym operuje nasz stworek ninja. Tryby mamy dwa – pierwszy dotyczy rozbicia arbuza, a drugi przejścia na kolejną platformę. Są tu jednak pewne haczyki, o których warto wspomnieć. Rzućcie najpierw okiem na zrzuty ekranu, które dla Was przygotowałem.

Jeżeli chodzi o walkę z arbuzem – musimy rozwinąć kijek na tyle, aby go uderzyć, ale nie możemy dotknąć najbliższej platformy. Próby mamy dwie. Nieco trudnej, bo bezbłędnie musimy wykonać drugi typ planszy, jakim jest przejście na drugą stronę. Musimy wysunąć go na tyle, aby przejść, lecz nie spaść. Wydaje się to proste, czyż nie? Nic bardziej mylnego. Zresztą… Co ja będę tyle mówić. Pobierzcie Stick Hero i przekonajcie się sami!

Circle

Oto gra, która już w tytule nie ukrywa, czym będziecie się posługiwać. Kółkami! Tak, może i to dziwne, ale Waszym celem jest stukać w ekran zależnie od linii, która jest nieskończona i biegnie w trudny do przewidzenia sposób. To moja druga ulubiona gra z tego zestawienia, zaraz po Don’t Touch The Spikes. Tutaj również możemy zmierzyć się z trybem trudnym lub wyzwaniami, a co fajne – do dyspozycji jest cała masa elementów kosmetycznych. Moje serce skradło kółko, które odblokowałem za 100 diamentów. Niestety, ale to element niespodzianki. Nie wiemy więc, które nam się trafi. Lubicie takie rozwiązania? Ja nie – wolę wiedzieć, na co wydaję walutę w grze.

To już wszystko na dzisiaj. Dajcie znać w komentarzach co sądzicie o studiu Ketchapp. Uwielbiam ich starsze gry (właśnie te, które Wam przedstawiłem), jednak te nowsze nie przypadły mi do gustu. Do zobaczenia już naprawdę niedługo, pa!

Wspominki – zestawienie gier studia Ketchapp prosto z App Store!

Dominik Rudkowski Kocham testować nowe rzeczy, ale nienawidzę ograniczać się do jednej firmy. Opowiem wam nie tylko o Apple, ale również o Androidzie i innych ciekawych rozwiązaniach. Zapraszam! WAŻNE: w związku z brakiem dostępu do mojej głównej poczty proszę o kierowanie maili na służbową skrzynkę: dominik.rudkowski@applemobile.pl Instagram: https://www.instagram.com/domiss.s/