Home Recenzje Aplikacje / Gry / Oprogramowanie Przegląd relaksujących gier logicznych ze stworkiem Om Nom z App Store
Przegląd relaksujących gier logicznych ze stworkiem Om Nom z App Store

Przegląd relaksujących gier logicznych ze stworkiem Om Nom z App Store

0

Witam Was bardzo serdecznie. Dzisiaj postanowiłem przygotować dla Was przegląd gier logicznych ze znanym Wam już wszystkim stworkiem o imieniu Om Nom. Są one dostępne w sklepie (App Store) za darmo. Nie chcę już przedłużać, zaczynajmy!

1. Cut the Rope

Cut the Rope to jedna z moich ulubionych gier ogółem. Przedstawię Wam jednak w tym artykule starszą wersję gry, gdyż nowsze, niestety, korzystają zbyt bardzo z modelu mikropłatności, aby w ogóle mieć możliwość… Gry. Co to oznacza? Musimy przeczekać dany okres po kilku nieudanych próbach przejścia poziomu lub zapłacić, by kontynuować przygodę. To nonsens, więc moją pierwszą propozycją jest właśnie jedna z pierwszych wersji, która ma swój klimat i nadal wygląda świetnie, nawet na najnowszych urządzeniach. Jesteście ciekawi więcej? Zapraszam niżej.

Okej, na czym w ogóle polega ta gra? Na niczym prostszym niż cięciu lin, czyli dokładnie na tym, co mówi nam nazwa aplikacji. Musimy sprawić, aby cukierek trafił do Om Noma, a po drodze zbieramy punkty. Im ich więcej, tym lepszy będzie wynik końcowy! Osobiście uważam, że Cut the Rope jest po prostu bardzo przyjemne i relaksujące, ale nie ukrywam, że momentami trzeba się wysilić – w szczególności w tych dalszych poziomach, których jest naprawdę dużo – a co fajne, wszystkie są całkowicie za darmo! Czego chcieć więcej?

2. Om Nom: Merge

Tworzenie nowych gatunków zajmuje sporo czasu. Kojarzycie grę o rybkach z Messengera? Om Nom: Merge polega na tym samym, jednak nie jest przepełniona reklamami, nie zacina się i wygląda po prostu świetnie. Poza tym głównym elementem, jakim jest łączenie postaci w pary, aby postawały nowe ludziki, możemy też zająć się pobocznymi zadaniami, które sprawią, że zarabiać będziemy więcej monet, które potrzebne są do zakupu najpotrzebniejszych elementów. Im lepszy jest twój arsenał, tym na więcej będzie Ciebie stać. To gra w stylu „bez celu”, która zabija nudę. O tym jednak niżej.

Nie ukrywam, że grając w Om Nom: Merge miałem wiele frajdy. To gra, która sprawdzi się w przypadku każdego z nas, a nie tylko tych najmłodszych, serio. Szczególnie mogę polecić Wam ją, ale i nie tylko, bo także wszystkie z tego zestawienia, podczas kwarantanny. Dlaczego? Odpowiedź jest niezwykle prosta i pojawiła się wyżej – zabijają nudę! Bardzo polecam Merge i zapraszam do opisu kolejnej gierki z tego artykułu.

3. Cut the Rope: Time Travel

Cut the Rope: Time Travel to nic innego jak następna odsłona słynnej już gry od ZeptoLab. Gra ta stawia nas przed kolejnymi wyzwaniami, które są niezwykle przyjemne i ciekawe. Karmić musimy od teraz dwa ludziki, co wymaga więcej myślenia. Co fajne, jak zresztą mówi nazwa apki – przechodzić będziemy przez kolejne epoki, aż do przyszłości. To fajna opcja, szczególnie dla tych, co uczyć muszą się historii, bo w grze znajdziemy dużo nawiązań do tamtych czasów i elementów dla nich charakterystycznych.

Uważam, że ta gra może być idealna dla tych, którzy ukończyli już pierwszą wersję gry. Zapewniam, że mikropłatności nie są w tej grze problemem, a podpowiedzi (w razie problemów z przejściem konkretnego etapu) są często darmowe po obejrzeniu krótkiej reklamy. Polecam Wam Cut the Rope: Time Travel, niezależnie od tego, ile lat macie. Tnijcie liny, ale to zaraz, bo została nam ostatnia gra z Om Nom w roli głównej.

4. Om Nom: Run

Najnowszą grą z tym uroczym stworkiem od ZeptoLab jest właśnie Om Nom: Run. To pewna alternatywa Subway Surfers. Na czym ona polega? To proste. Wystarczy omijać przeszkody i po prostu biec przed siebie, a konkretniej… Nie spudłować, a uwierzcie mi, że im dalej, tym o to łatwiej! Jest jednak o wiele nowsza i wygląda po prostu genialnie.

Nie jest też nieskończona, bo polega właśnie na etapach, które musimy przechodzić. Zdobywamy monety i inne przedmioty, które mogą pozwolić Wam na zakup nowych postaci, takich jak Sword Kid, czyli odpowiednik Iron Mana. Ta aplikacja, jak i również wszystkie poprzednie, dostępne są za darmo w App Store. Na co więc czekacie?

Dziękuję Wam bardzo za uwagę. Mam nadzieję, że choć jedna gra z tego zestawienia pojawi się wkrótce na Waszych iUrządzeniach. Zapraszam Was także na moje poprzednie przeglądy aplikacji i gier. Do zobaczenia, pa!

Przegląd relaksujących gier logicznych ze stworkiem Om Nom z App Store

Dominik Rudkowski Kocham testować nowe rzeczy, ale nienawidzę ograniczać się do jednej firmy. Opowiem wam nie tylko o Apple, ale również o Androidzie i innych ciekawych rozwiązaniach. Zapraszam! WAŻNE: w związku z brakiem dostępu do mojej głównej poczty proszę o kierowanie maili na służbową skrzynkę: dominik.rudkowski@applemobile.pl Instagram: https://www.instagram.com/domiss.s/