Wiosenne porządki, czyli szorowanie Mac’ów z iPure – Recenzja iPure, – kosmetyków do pielęgnacji urządzeń Apple
Wiosenne porządki, czyli szorowanie Mac’ów z iPure – Recenzja iPure, – kosmetyków do pielęgnacji urządzeń Apple

Wiosenne porządki, czyli szorowanie Mac’ów z iPure – Recenzja iPure, – kosmetyków do pielęgnacji urządzeń Apple

0

Idzie wiosna, więc pora zabrać się za wiosenne porządki i zadbać trochę o nasze Mac?i i akcesoriach do nich. By nasze sprzątanie przyniosło maksimum korzyści, nie obędzie się bez odpowiednich kosmetyków do pielęgnacji naszych ulubionych gadżetów. Firma MacLife dostarczyła nam do testu specjalne preparaty dedykowane do dbania o nasze jabłuszka – iPure.

iPure w AppleMobile.pl 8

iPure to zestaw trzech preparatów do czyszczenia trzech różnych powierzchni naszych iZabawek. iPure Glass to kosmetyk, dzięki któremu doprowadzimy wszystkie powierzchnie szklane do stanu idealne błysku. iPure Plastic to kosmetyk, który zadba o klawisze naszych klawiatur, myszek, jak również o obudowę plastikowego MacBooka. Natomiast iPure Aluminium dedykowany jest obudowom komputerów iMac, MacBook oraz Mac Pro, jak również monitorom Apple.

iPure w AppleMobile.pl 48

Przyznam szczerze, że na test tych produktów czekałem cały tydzień kompletnie nie dbając o moje iSprzety. Zero wycierania kurzu, polerowania ekranu. Po prostu nic. Przez ten czas na mojego iMaca i dołączone do niego akcesoria spadło mnóstwo kurzu, jak również pojawiły się plamy od jedzenia, kichania, picia itd. Na klawiaturze również pojawiło się jakieś jedzenie, na MacBooku Pro nawet.. trochę rozlanej kawy. Komputery aż prosiły o wypieszczenie ich na błysk!

iPure w AppleMobile.pl 21

Zaczynamy szorowanie!

 

Na pierwszy ogień poszedł ekran mojego 27 calowego iMac?a. Do jej wyczyszczenia i wypolerowania użyłem produktu iPure Glass oraz dołączonej do zestawu firmowej ściereczki z mikro-włókna.

iPure w AppleMobile.pl 22

Producent iPure pozwala na pryskanie preparatem bezpośrednio na czyszczoną powierzchnię. Trochę mnie to zdziwiło, ponieważ konkurencyjni producenci podobnej chemii wyraźnie zaznaczają, by nie psikać ich preparatem na ekrany, tylko na ściereczkę i dopiero wilgotną wycierać jego powierzchnie.

iPure w AppleMobile.pl 27

Zaryzykowałem i rozpyliłem płyn bezpośrednio ekran. Delikatna mgiełka alkoholowego płynu pokryła powierzchnię ekranu. Po chwili mogłem zająć się jego myciem. Już po pierwszym przejechaniu ściereczką zniknęły z powierzchni ekranu plamy, które przez cały tydzień go pokryły.

iPure w AppleMobile.pl 30

Dzięki temu, że płyn i ściereczka mają właściwości antystatyczne, ścierany kurz, jak również ten, który znajdował się w powietrzu nie osiadał na komputerze.

iPure w AppleMobile part 13

iPure Glass doskonale czyści i poleruje ekrany. Nie pozostawia smug. Po umyciu nim iMac, można było się w nim przejrzeć niczym w lustrze! Efekt mi się tak spodobał, że niemal od razu zabrałem się za umycie telewizora stojącego w salonie i mojego używanego i codziennie zabieranego z pracy MacBooka Pro.

iPure w AppleMobile46

Ten jakże już zmęczony mobilny komputer po wyczyszczeniu wyglądał jak po jakimś zabiegu w SPA, odzyskując wizualnie drugą młodość.

iPure w AppleMobile part 14

Zdecydowanie iPure Glass to doskonały produkt do czyszczenia ekranów komputerów Apple.

 

Plastiki jak nowe

 

 

Na drugi ogień poszła klawiatura obu komputerów. Do ich wyczyszczenia ze śladów od jedzenia, tłustych palców i zwykłego codziennego brudu użyłem preparatu iPure Plastic.

iPure w AppleMobile.pl 9

Rozpylony preparat bezpośrednio na klawiaturę najlepiej na chwilę zostawić, by dobrze rozpuścił brud. Następnie inną ściereczką, niż ta, którą używaliśmy do ekranu po całości przecieramy klawiatury.

iPure w AppleMobile.pl 32

Oczywiście mam nadzieję, że nie trzeba dodawać iż sprzątanie wykonujemy na wyłączonym i odłączonym sprzęcie.

iPure w AppleMobile.pl 34

Preparat do plastikowych powierzchni bardzo ładnie czyści brudne elementy z tworzyw sztucznych, nie powodując przy tym zniszczeń lakierowanych błyszczących warstw, którymi pokryte są klawisze, gładzik czy myszka. Całość doczyściła się świetnie.

iPure w AppleMobile part 9

 

Obudowy bez kurzu, śladów i smug

 

Ostatnim krokiem było wyczyszczenie aluminiowych obudów komputera.

iPure w AppleMobile.pl 12

Szczególnie ta od MacBooka Pro wymagała pilnego mycia, choć tył iMaca też nie wyglądał zbyt higienicznie?

iPure w AppleMobile.pl 49

Preparat iPure Aluminium rozpyliłem bezpośrednio na obudowę, uważając jednak na wszystkie wywietrzniki i szczeliny w komputerach. Na szczęście w Mac?ach nie ma ich zbyt wiele.

iPure w AppleMobile.pl 41

Do wyczyszczenia z kurzu i brudu użyłem tej samej ściereczki z mikro-włókna, co do powierzchni plastikowych.

iPure w AppleMobile.pl 42

Preparat również bardzo dobrze czyści aluminiowe powierzchni i co najważniejsze, a z czym miałem problem w przypadku zwykłych płynów do mycia, nie pozostawia żadnych śladów na aluminiowej powierzchni. Nie ma smug, po prostu nie ma nic.

iPure w AppleMobile part 5

Sprzęty wyglądają jak nowe. Są czyste i.. nie pachną tanim płynem do mycia naczyń.

iPure w AppleMobile part 7

W zasadzie w ogóle nie pachną, a to w przypadku komputerów również duża zaleta.

iPure w AppleMobile.pl 47

Na tak czystym sprzęcie aż miło popracować!

 

kup ten produkt

Zalety:

  • – Niewygórowana cena
  • – Doskonała pielęgnacja wszystkich powierzchni
  • – Nie pozostawia zapachu
  • – Spora pojemność
  • – Antystatyczny

 

Wady:

  • -Brak

Wiosenne porządki, czyli szorowanie Mac’ów z iPure – Recenzja iPure, – kosmetyków do pielęgnacji urządzeń Apple

Oceń post
Michał Gruszka Jestem twórcą i założycielem APPLEMOBILE. Byłem dziennikarzem technologicznym i redaktorem w czasach, gdy prasa była głównym źródłem informacji. Dziś, oddany pasji pisania, tworzę głównie dla własnej przyjemności. Krytyczny fan Apple.

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *