Recenzja Logitech Solar Keyboard K750. Klawiatura zasilana słońcem dla Maca
0

Recenzja Logitech Solar Keyboard K750. Klawiatura zasilana słońcem dla Maca

0

Logitech Solar Keyboard K750 Logitech Solar Keyboard K750 to nic innego jak klawiatura do Maca, która zasilana jest panelami słonecznymi. Do tego cały test tego urządzenia pisany jest właśnie na niej. Czy wytrzyma? Bo wieczór coraz bliżej…

Klawiatura jest bardzo cienka (7,5mm), jej klawisze wyglądem odpowiadają wykorzystywanej przeze mnie codziennie klawiaturze MacBooka, a śliczny połysk białej lub czarnej obudowy cieszy oko. Oczywiście o pozbawieniu nas możliwości pracy po ciemku nie ma mowy. Logitech K750 został wyposażony w niewielki akumulator wielokrotnego użytku, którego pełne naładowanie dzięki wbudowanym panelom słonecznym pozwoli na kilka tygodni pracy w mrocznych ciemnościach.

W zestawie prócz klawiatury znajdziemy przejściówkę USB oraz odbiornik z technologią Unifying. Dzięki niej możliwe jest korzystanie z wielu urządzeń bezprzewodowych logitech (np. klawiatura i mysz), bez koniczności podłączania więcej niż 1 odbiornika. Sprytnie. Zapobiegawczo w pudełku umieszczono również ściereczkę z mikrofibry do polerowania połyskującej obudowy klawiatury, na której niestety bardzo szybko powstają nieestetyczne odciski palców.

Logitech Solar Keyboard K750

Klawiatura dostępna jest w pięciu wersjach kolorystycznych. Prócz koloru, klawiatury różnią się od siebie dostępnymi klawiszami systemowymi – odpowiednio dostosowanymi dla Maka i Windowsa. Klawiatura jest tak cienka, że nawet mi, bardzo dużo piszącemu osobnikowi lubującemu się w płaskich niskich keyboardach przeszkadzało jego 7,5 mm grubości. Całe szczęście z tyłu obudowy zamontowano dwie stabilne nóżki, które nieco podwyższają nam wysokość klawiatury, a tym samym uprzyjemniają komfort pracy na komputerze.

Logitech Solar Keyboard K750

Do urządzenia producent przygotował również specjalne oprogramowanie. Solar App można pobrać ze strony producenta bezpłatnie. Umożliwia nam on w łatwy sposób sprawdzić stan naładowania akumulatora, oraz ilość światła w pomieszczeniu w którym pracujemy (w luksach). Aplikacje wywołujemy specjalnie przygotowanym klawiszem ze słoneczkiem znajdującym się nad klawiaturą numeryczną. Logitech wprowadził również bardzo przydatne klawisze skrótów. Dzięki przyciskowi FN + jednemu z klawiszy F1-F12 można w łatwy sposób wywołać podstawowe aplikacje jak przeglądarka internetowa, program pocztowy czy kalkulator, a także sterować odtwarzaczem multimediów. Klawisze mają niski i miękki skok, praca na niej jest bardzo przyjemna, nie zdarzało się mylić przycisków już od pierwszej chwili, gdy uruchomiłem urządzenie.

Solar App w Logitech Solar Keyboard K750

Logitech Solar Keyboard K750 to bardzo dobry gadżet, który jak na tej klasy akcesorium jest dostępne za niewygórowaną cenę 359 złotych brutto. Oczywiście recenzje dokończyłem bez większego problemu po zachodzie słońca, podczas gdy akumulator nie został wyładowany nawet o 1 procent. Szczerze mogę tą klawiaturę polecić każdemu, kto ma dość wyładowanych baterii w najmniej odpowiednim momencie?

Oceń post
Michał Gruszka Jestem twórcą i założycielem APPLEMOBILE. Byłem dziennikarzem technologicznym i redaktorem w czasach, gdy prasa była głównym źródłem informacji. Dziś, oddany pasji pisania, tworzę głównie dla własnej przyjemności. Krytyczny fan Apple.

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *