Home Recenzje Akcesoria Recenzja OSO Tablet Mount & OSO Headrest Monut – Tablet w samochodzie
Recenzja OSO Tablet Mount & OSO Headrest Monut – Tablet w samochodzie

Recenzja OSO Tablet Mount & OSO Headrest Monut – Tablet w samochodzie

0

Mając tablet możesz wyposażyć wnętrze swojego samochodu w prawdziwe centrum multimedialne. W zależności od tego czy chcesz mieć urządzenie pod ręką, czy umilić czas w podróży pasażerom z tyłu, OSO przygotowała specjalne uchwyty.

Wiele nowych samochodów fabrycznie jest przystosowana do współpracy z telefonami komórkowymi i tabletami. Posiadają bezprzewodową komunikację Bluetooth czy współpracują w ramach połączenia przewodowego, jak to ma miejsce w przypadku sprzętów Apple. Dzięki takiemu rozwiązaniu możemy wysłać dźwięk rozmowy czy odtwarzanego filmu do samochodowego systemu Car HiFi. Tablet w podróży prócz umilania czasu pasażerom może przydać się także kierowcy. Nawigacja satelitarna, aplikacje antyradarowe czy aplikacje diagnostyczne samochodu to tylko niektóre z możliwości wykorzystania tabletu podczas jazdy. Jednak trzymanie go na kolanach czy opartego o deskę nie jest dobrym pomysłem. Przy gwałtownym chowaniu może upaść i uszkodzić się. Po to właśnie OSO wprowadziło do swojej oferty OSO Dashboard Tablet Mount oraz OSO Headrest Mount.

Coś dla tych z tyłu

Ten ostatni został stworzony po to, by pasażerowie siedzący z tyłu (na przykład dzieci) mogli miło spędzić czas podróży. Specjalny solidny uchwyt pozwala na łatwe i nieuciążliwe zamocowanie uchwytu na ramieniach zagłówka.

Wystarczy tylko trochę unieść zagłówek, rozpiąć klamrę, zaczepić uchwyt i całość zatrzasnąć. Co ważne nie trzeba przy tym używać za wiele siły za sprawą opracowanego mechanizmu dźwigni.

Z powodzeniem uchwyt może zamontować drobna kobieta czy nawet dziecko.

W każdą stronę

Ruchoma głowica pozwala odychlić tablet w każdą stronę świat, a także obrócić o 360 stopni.

Możemy więc korzystać z tabletu w trybie pionowym na przykład podczas przeglądania stron WWW czy czytania książek, lub w trybie horyzontalnym podczas grania w gry czy oglądania wideo.

Producent zapewnia, że urządzenie współpracuje ze wszystkimi generacjami tabletu iPad w tym iPad Mini, a także tabletami Samsung Galaxy, Nexus 7 czy Kindle. Osobiście sprawdziłem jak się sprawuje podczas korzystania w drodze z iPada Retina.

Headrest w boju

iPada montujemy na ruchomej stopce i stabilizujemy zaciskiem. Zacisk wciskamy mocno. Podczas tego manewru poczujemy ugięcie się stopki ku dołowi. Pozwala to na naprawdę solidne i stabilne umiejscowienie urządzenia w uchwycie bez strachu o jego wyślizgnięcie.

iPad nie ma prawa nam wypaść nawet na potężnych wertepach. Z iPada korzysta się bardzo wygodnie, ponieważ można go ustawić odchylając mocno do tyłu lub mocno ku podłodze. Naciskanie ekranu podczas gier również jest mu niestraszne.

Całość wykonana jest z niezwykle dużą precyzją i wzbudza we mnie zaufanie o solidność użytych materiałów. By tablet wypiąć z uchwytu, wystarczy wcisnąć klawisz zwalniający zacisk

Coś dla tych z przodu

OSO Dashboard Tablet Mount to uchwyty przeznaczony do montażu w przedniej części samochodu. Z powodzeniem możemy go zamontować na desce rozdzielczej dzięki super mocnej przyssawce, z której słyną produkty OSO.

Jeżeli faktura naszej deski jakimś cudem nie pozwoli na przymocowanie uchwytu, wystarczy nakleić na niej dołączoną metalową płytkę z dwustronnym klejem 3M i do niego dopiero uchwyt. Przymocowanie gwarantowane! Producent zadbał także o dołączenie do zestawu specjalnych piankowych podstawek, które możemy wykorzystać do ustabilizowania mocowania i uchronienia delikatnej powłoki kokpitu.

Solidnie i w każdą stronę

Uchwyt umożliwia dopasowanie uchwytu w kilku płaszczyznach. Możemy wysunąć ramie do nas, dowolnie och wylać zacisk oraz obracać o 360 stopni. Sztywność ruchomej głowicy zapewnia nieruchomość ułożenia tabletu nawet na nierównej drodze. Całość wykonana jest równie solidnie, co poprzednia propozycja. Dużą zaletą uchwytu jest możliwość jego szybkiego demontażu, kiedy nie jest potrzebny i montażu na przykład podczas planowanej dłuższej wyprawy.

Świetna sprawa dla właścicieli samochodów niewyposażonych we wbudowany system multimedialno-nawigacyjny, którego rolę może właśnie spełniać tablet.

Oba uchwyty w swojej ofercie ma oficjalny dystrybutor w Polsce, firma ZGSKLEP.pl. Model do montażu z przodu kosztuje 259 złotych, a na tył jedyne 199 złotych.

Werdykt:

Świetnie wykonane, solidne i dobrze przemyślane uchwyty do tabletów. Pozwalają zamienić nawet najzwyklejszy pojazd w prawdziwą multimedialną maszynę, w której nie zgubimy się w obcym mieście, bo możemy uruchomić nawigację i nie zanudzimy długa droga pasażerów, bo w każdej chwili możemy uruchomić im film. Obowiązkowe gadżety dla osób wybierających się na długi urlop samochodem.

Zalety:

  • – Solidne materiały
  • – Świetne wykonanie
  • – Stabilny uchwyt
  • – Dowolne ustawienie ekranu w każdej płaszczyźnie
  • – Niewygórowana cena
  • – Uniwersalność we współpracującym sprzęcie

 

Wady:

  • – brak

Michał Gruszka Właściciel AppleMobile.pl, dziennikarz magazynu Mobility, były redaktor naczelny iStyle Magazine - pierwszego w Polsce magazynu dla fanów APPLE. Na co dzień serwisuję Wasz iPhone'y, iPad'y i iPody.

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *