Home Newsy Większość Amerykanów kupi iPhone’a X z pamięcią 256 GB
Większość Amerykanów kupi iPhone’a X z pamięcią 256 GB
0

Większość Amerykanów kupi iPhone’a X z pamięcią 256 GB

0

Oczywiście nie chodzi tu o całą amerykańską społeczność, a grupę czterech tysięcy osób, które wzięły udział w pewnej ankiecie badającej rynek. Firma RBC Capital Markets postanowiła przeanalizować, które z tegorocznych modeli iPhone’a cieszyć się będą największym zainteresowaniem. Obecnie popyt na jabłkowe smartfony jest w pewnym sensie ograniczony przez przesunięty w czasie debiut rynkowy flagowca.

Wiele osób wstrzymuje się zatem z podjęciem ostatecznej decyzji do czasu aż na sklepowych półkach nie pojawi się iPhone X. Jego sprzedaż ma ruszyć 3 listopada, a więc pozostało jeszcze trochę czasu. Niemniej jednak wspomniana firma analityczna postanowiła zbadać, które z modeli mają szansę na zyskanie największej popularności wśród amerykańskich nabywców.

Aż 28 % ankietowanych zadeklarowało, iż zakupi iPhone’a X, a wśród nich aż 57 % określiło, iż interesuje ich jedynie wariant z pamięcią 256 GB. Co ciekawe jako wabik skłaniający ich do zakupu flagowca 46 % wszystkich respondentów wymienia na pierwszym miejscu funkcję bezprzewodowego ładowania akumulatora. Dopiero na kolejnych pozycjach listy znalazły się rozpoznawania twarzy użytkownika oraz design. Ten ostatni wymieniało jedynie 14 % badanych.

Wśród zapytanych jedynie 20 % zadeklarowało chęć zakupu iPhone’a 8 Plus, a mniejszy model pragnie nabyć 17 % ankietowanych. Najsłabszy wynik testu osiągnął iPhone SE, którego zdecydowałoby się kupić jedynie 3 % badanej społeczności.

Źródło: Business Insider

 

Większość Amerykanów kupi iPhone’a X z pamięcią 256 GB

Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)