Home Newsy Wiadomo już oficjalnie trochę więcej o głośniku HomePod
Wiadomo już oficjalnie trochę więcej o głośniku HomePod
0

Wiadomo już oficjalnie trochę więcej o głośniku HomePod

0

Apple w dniu wczorajszym zaktualizowało na stronie poświęconej głośnikowi HomePod informacje dotyczące jego specyfikacji technicznej. Produkt trafi do sprzedaży w dniu 9 lutego, tego dnia też zostaną wysłane pierwsze egzemplarze jakie zostały przez użytkowników zakupione w przedsprzedaży 26 stycznia. Niestety póki co produkt trafił na trzy rynki zbytu w USA, Wielkiej Brytanii oraz Australii.

Wiosną jednak z oferty będą mogli skorzystać również mieszkańcy Niemiec oraz Francji. Premiera w naszym kraju, to z pewnością termin bardziej odległy i na chwilę obecną dane dotyczące premiery są niejasne. Warto już teraz jednak przytoczyć kilka szczegółów specyfikacji technicznej tego urządzenia i ocenić, czy jest ono w ogóle godne zainteresowania. Głośnik HomePod musi być na stale podłączony do źródła zasilania, bowiem nie posiada wbudowanego akumulatora. Do jego funkcjonowania potrzebne jest również stale połączenie z siecią bezprzewodową WiFi, choć to nie jedyne warunki jakie trzeba spełnić by móc cieszyć się jego możliwościami.

Apple podało właśnie do publicznej wiadomości źródła audio z jakich będzie można poprzez głośnik odtwarzać muzykę. Okazuje się, że sprawa nie jest taka prosta. Jednym ze źródeł jest serwis Apple Music, gdzie trzeba będzie mieć wykupioną subskrypcję. Da ona także dostęp do radia Beats 1. Urządzenie pozwoli również na odtwarzanie podcastów. Kolejnym źródłem jest biblioteka muzyczna iCloud, usługa iTunes Match, w której także wymagana jest subskrypcja, Muzyka iTunes, choć prawdopodobnie chodzi jedynie o materiały audio zakupione w sklepie iTunes Store, funkcja AirPlay, która umożliwi przesyłanie dźwięku z urządzeń markowanych logo Apple. Na chwilkę obecną użytkownicy smartfonów pracujących pod kontrolą systemu Android mogą zapomnieć o zakupie głośnika. Nie posiada on bowiem wsparcia dla tej platformy.

Lista ograniczeń wydłuża się jeśli pod wzgląd weźmie się kompatybilne urządzenia od Apple. Głośnik HomePod współpracować będzie jedynie z iPhone’m 5s i nowszym, iPodem Touch szóstej generacji, a także z iPadami:

– Pro (10,5 – cala/12,9 – cala, 2-gen)
– Pro 9,7 – cala
– 5gen
– Air 2
– Air
– mini 2 lub nowszy.

Na koniec warto dodać, iż trzeba będzie się wylegitymować systemem iOS w wersji nie niższej niż 11.2.5.

 

Wiadomo już oficjalnie trochę więcej o głośniku HomePod

Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *