Zabezpiecz swoje dane za pomocą szyfrowanych dysków HDD i SSD firmy Verbatim

Zabezpiecz swoje dane za pomocą szyfrowanych dysków HDD i SSD firmy Verbatim

0

W dzisiejszym świecie bezpieczeństwo prywatnych danych ma ogromne znaczenie. Wyobraź sobie utratę swoich osobistych plików lub wysoce poufnych informacji z pracy, mając świadomość tego, że każdy może uzyskać do nich dostęp, gdyż zapisałeś je na standardowym, niezaszyfrowanym urządzeniu magazynującym. Aby temu zapobiec, firma Verbatim wprowadziła na rynek dwa urządzenia masowej pamięci z zabezpieczeniem sprzętowym – Store’n’Go Secure Portable HDD (1 TB) i Store’n’Go Secure Portable SSD (256 GB).

Korzystając z 256-bitowego szyfrowania sprzętowego AES, dyski są zgodne z FIPS 140-2 i GDPR, gdyż szyfrują wszystkie przesyłane do nich pliki w czasie rzeczywistym. Dzięki wbudowanej klawiaturze do wprowadzania kodu PIN napędy nie przechowują kodów w pamięci systemu, przez co są bezpieczniejsze niż dyski z szyfrowaniem programowym.

System klawiatury jest łatwy w użyciu. Umożliwia wprowadzenie kodu PIN o długości do 12 cyfr, który pozwala użytkownikowi na „odblokowanie” dysku i uzyskanie dostępu do jego zawartości. Po podłączeniu do komputera lub innego urządzenia diody LED na klawiaturze pokazują jego aktualny stan: czerwony po zablokowaniu, zielony po odblokowaniu i żółty w trybie administratora. W celu zwiększenia bezpieczeństwa, dysk blokuje się i wymaga ponownego formatowania po 20 nieudanych próbach podania hasła. System wprowadzania klawiatury umożliwia także podłączenie napędu do telewizorów i dekoderów, które mają możliwość obsługi dysków zewnętrznych, co nie jest możliwe w przypadku zwykłych szyfrowanych dysków twardych.

„W ostatnich latach zwiększyła się liczba przypadków kiedy dyski USB lub HDD zawierające niezwykle poufne informacje były gubione” – powiedział Martijn Hansbergen, HDD Business Development Manager, Verbatim Europe. „Konsekwencje dostania się tego typu danych w niepowołane ręce mogą być bardzo poważne. Dlatego nie ma wymówek dla osób przetwarzających dane wrażliwe, aby nie używać urządzeń szyfrujących do ich przechowywania.”

Zgodny z systemami operacyjnymi PC i Mac, interfejs USB 3.1 GEN 1 z połączeniem USB-CTM zapewnia superszybkie przesyłanie danych. Zestaw zawiera kabel USB-CTM na USB-A oraz przejściówkę USB-A na złącze USB-CTM do połączenia z szeregiem urządzeń.

Aby zapewnić dodatkowe bezpieczeństwo, do zestawu dołączono oprogramowanie Nero Backup Software, które pozwala planować tworzenie kopii zapasowych wszystkich plików, folderów i dysków umieszczonych na laptopie lub komputerze, w celu zapewnienia regularnego wykonywania kopii zapasowych. Oprogramowanie Nero Backup jest kompatybilne z systemami Windows Vista, Windows 7, Windows 8 i Windows 10 (jednak nie jest kompatybilne z Mac OS).

1TB Store’n’Go Secure Portable HDD z klawiaturą (PN 53401) kosztuje 389,00 PLN (sugerowana cena detaliczna), waży około 280 gramów i ma długość 123 mm, szerokość 76 mm i grubość 11 mm.

Store’n’Go Secure Portable SSD 256 GB z klawiaturą (PN 53402) jest dostępny w cenie 749,00 PLN (sugerowana cena detaliczna), waży jedynie 116 gramów i ma zaledwie 93 mm długości, 50 mm szerokości i 13 mm grubości.

 

Zabezpiecz swoje dane za pomocą szyfrowanych dysków HDD i SSD firmy Verbatim

Oceń post
Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *