Home Newsy VPN Surfshark – czyli bezpieczeństwo w sieci oraz.. tańsze zakupy oprogramowania, hoteli czy biletów lotniczych z przykładami!
VPN Surfshark – czyli bezpieczeństwo w sieci oraz.. tańsze zakupy oprogramowania, hoteli czy biletów lotniczych z przykładami!
0

VPN Surfshark – czyli bezpieczeństwo w sieci oraz.. tańsze zakupy oprogramowania, hoteli czy biletów lotniczych z przykładami!

0

VPN czyli tak zwane tunelowanie w obecnych czasach zyskuje co raz bardziej na znaczeniu. Do niedawna największym zmartwieniem osób, które poszukiwały VPN było to czy uda im się obejrzeć serial, którego nie ma w Polskiej wersji Netflixa, a w amerykańskiej jest. Dziś to dzięki VPN odcięci od rzetelnych informacji mieszkańscy Rosji mogą w ogóle uruchomić ocenzurowane przez reżim Putina strony informacyjne i dowiedzieć się o kłamstwach rządowej propagandy, a mieszkańcy Omanu, Arabii Saudyjskiej czy Chin uruchomić Facebooka czy Whatsappa. Omijanie cenzury, wysoki poziom anonimowości, szyfrowanie ruchu internetowego, którego nie podejrzy Twój dostawca internetu, to tylko niektóre z zalet korzystania z VPN. Są jednak inne, bardziej praktyczne jak chociażby możliwość zakupu tańszego oprogramowania, biletów lotniczych czy hotelu na wakacje. Przy tum używanie VPN jest dziecinnie proste.

VPN Surfshark – czyli bezpieczeństwo w sieci oraz.. tańsze zakupy?

Nie od dziś wiadomo, że globalne firmy sprzedają oprogramowanie w różnych cenach dla poszczególnych rynków. Zdarza się również, że choć ceny podyktowane przez producenta wszędzie są takie same, to już podatki od transakcji zupełnie inne lub.. w ogóle ich nie ma. Nikt jednak nie będzie leciał na Bahamy czy do Belize, aby zaoszczędzić 60 czy 70 złotych na jakiejś licencji za 400 złotych. Jednak zakup VPN pozwoli wam się wirtualnie przenieść tam, gdzie podatki są niższe i dokonać zakupu po znacznie niższej cenie niż z komputera wpiętego u polskiego operatora. Przykład? Wystarczy wejść na stronę Parallels i sprawdzić cenę programu do wirtualizacji od tego producenta. Wchodząc dziś, mamy cenę 413 złotych za jedną licencję.

Natomiast wchodząc na tę samą stronę przez VPN Surfshark podpięty do serwerów w Belize, mamy kwotę 79 dolarów czyli jakieś 344 złotych. A to przecież tylko kilka kliknięć.

Różnice w cenach będą nie tylko na oprogramowaniu, ale chociażby przez strony do rezerwacji hoteli czy biletów lotniczych. Poniżej różnica pomiędzy spięciem się z Bangladeszem, a Niemcami (po prawej).

Wystarczy pobawić się przepinaniem pomiędzy serwerami w egzotycznych krajach i posprawdzać, co i komu bardziej się opłaca. W konsekwencji przecież wszystko i tak dostaniecie mailem. Wystarczy zapłacić PayPalem lub kartą. Jeżeli boisz się, że bank z ciebie zedrze na wymianie kursu walut, bo polecam kartę walutową ZEN i płatność za jej pomocą

Jak uruchomić VPN Surfshark na moim komputerze Mac?

To dziecinnie proste. Korzystając z tego linku uzyskasz dostęp do Surfshark VPN z darmowym programem antywirusowym oraz 2 darmowymi miesiącami VPN w cenie. Producent gwarantuje 30 dniowy okres testowy. Jeżeli w tym czasie uznasz, że działanie VPN Surfshark ci nie odpowiada lub po prostu przekonasz się, że nie potrzebujesz korzystać z VPN, możesz przerwać korzystanie bez żadnych kosztów. Na stronie z linku klikasz Włacz Surfshark.

Następnie wybierasz pakiet. Najbardziej opłaca się ten na 24 miesiące za 9.69 złotych, ponieważ wtedy otrzymamy 2 bezpłatne miesiące.

Zakładamy konto, instalujemy aplikację i używamy. Program do sterowania VPN znajdziesz w górnym pasku systemowym.

Chcąc pobawić się serwerami z różnych krajów, wystarczy kliknąć Otwórz. Uruchomi się pełna aplikacja z całą funkcjonalnością.

Z listy wybierasz kraj przez których chcesz łączyć się z internetem i klikasz na niego dwukrotnie. Rozpocznie się łącznie, aby po chwili Twój komputer znalazł się w innym kraju (wirtualnie).

Sami przyznacie jakie to proste :).

VPN Surfshark – czyli bezpieczeństwo w sieci oraz.. tańsze zakupy oprogramowania, hoteli czy biletów lotniczych z przykładami!

tags:
Michał Gruszka Właściciel AppleMobile.pl, dziennikarz magazynu Mobility, były redaktor naczelny iStyle Magazine - pierwszego w Polsce magazynu dla fanów APPLE. Na co dzień serwisuję Wasz iPhone'y, iPad'y i iPody.

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.