VooMote One, czyli zrób z iPhone pilota do TV
0

VooMote One, czyli zrób z iPhone pilota do TV

0

Hama VooMote One, czyli iPhone jako pilot TV Niemiecka firma Hama wprowadza do sprzedaży specjalną nakładkę o nazwie VooMote One, która powoduje, że iPhone stanie się pilotem do telewizora, dekodera satelitarnego, sprzętu audio i innych urządzeń elektronicznych.

Niemiecka nakładka wyglądem przypomina niewielką muszlę, w którą należy wsunąć iPhone’a (sprzęt współpracuje także z iPodem). Następnie należy ściągnąć ze e-sklepu App Store darmowe aplikacje umożliwiające sterowanie domową elektroniką za pomocą smartfonu, bądź odtwarzacza MP3. Producent nakładki twierdzi, że w ten sposób można kontrolować zdalnie 98% dostępnych na rynku urządzeń TV oraz audio-video. W przypadku pozostałych można ręcznie skonfigurować ustawienia komunikując między sobą iPhone’a i oryginalnego pilota poprzez interfejs podczerwieni. W ten sposób smartfon (lub iPod) ?nauczy się? właściwych sygnałów. Jeśli chodzi o rozpoznawanie iPhone’a przez nakładkę, to odbywa się ona automatycznie. Podczas procesu instalacji użytkownik jest prowadzony za rękę, co docenią osoby nieco mniej biegłe w obsłudze elektroniki.

Specjaliści Hama podkreślają, że iPhone w roli pilota nadal pozostaje w pełni funkcjonalnym smartfonem. Można więc bez problemu sterować kilkoma urządzeniami TV i audio-video, jak również rozmawiać, pisać SMS-y i korzystać z Internetu. Przechodzenie pomiędzy poszczególnymi działaniami jest równie intuicyjnie, jak poprzednio. Nakładka VooMote One współpracuje z iPhone 3G, 3GS i 4, jak również iPod?ami drugiej, trzeciej i czwartej generacji. Produkt objęty jest roczną gwarancją producenta. Nie wiadomo czy i kiedy nakładka VooMote One trafi na polski rynek.

Michał Gruszka Właściciel AppleMobile.pl, dziennikarz magazynu Mobility, były redaktor naczelny iStyle Magazine - pierwszego w Polsce magazynu dla fanów APPLE. Na co dzień serwisuję Wasz iPhone'y, iPad'y i iPody.

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *