1

Czytelnicy CHIP.pl bardziej docenili HTC HD2, niż nowy model iPhone’a

1

W głosowaniu, w którym wzięło udział 3 tysiące osób wygrał telefon koreańskiego producenta – HTC HD2. Zdeklasował telefon giganta z Cupertino niemal o 500 głosów. Co ciekawe, początkowo wynik na korzyść HD2 był o 1000 głosów lepszy, jednak czujny skład sędziowski CHIP’a dopatrzył się nieprawidłowości w głosowaniu, które wskazywały na oszustwo ze strony jednego z fanów HTC, który oddał swój głoś o ponad 937 razy za dużo…

Na stronie CHIP.pl pojawił się następujący wpis:

Dlaczego HTC HD2 wygrał z iPhonem 4 aż o 1300 punktów? Bo ktoś z was nie potrafi się się bawić: doskonały wynik HD2 to efekt braku uczciwości. Komisja sędziowska Pucharu czytelników stwierdziła dziś, że zawodnik w barwach HTC był na niedozwolonym dopingu!

Puchar czytelników – świetna zabawa, w której możecie pokazać wszystkim, co wam się podoba a co nie, sprawdzić, jak wielu innych ma podobne gusta, poczuć dreszczyk rywalizacji. Niestety, ktoś uznał, że nie chodzi o zabawę, tylko o wynik, wynik za wszelką cenę.

Podczas piątkowego meczu pomiędzy HTC HD2 a iPhonem 4 losy ważyły się długo. Przez niemal cały dzień HD2 prowadził różnicą kilkudziesięciu głosów, jednak wieczorem iPhone zaczął odrabiać straty – około 19-ej wyszedł na prowadzenie i wyprzedził konkurenta o niemal setkę punktów. Wtedy stało się coś nieoczekiwanego. W ciągu mniej więcej godziny telefon HTC gwałtownie wystrzelił naprzód, dystansując rywala różnicą ponad 1000 głosów! Mimo, iż zagłosowało jeszcze wielu sympatyków iPhone’a, nie udało mu się odrobić kolosalnej straty i ostatecznie przegrał tą walkę, odpadając z dalszych rozgrywek.

Ponad 1200 głosów w ciągu godziny? Teoretycznie możliwe, ale bardzo, bardzo mało prawdopodobne… Rozpoczęliśmy sprawdzanie. Po przestudiowaniu logów serwera okazało się, że niestety nasze podejrzenia były słuszne: wśród innnych adresów IP, niczym Pałac Kultury ustawiony na równinie wyłonił się jeden adres, który w omawianym czasie łączył się z ankietą 928 razy… Jeden adres IP, jedna przeglądarka, jedna godzina, 928 głosów. A wydawało się, że wszyscy jesteśmy dorośli.

Po burzliwej dyskusji, w trakcie której rozważane były różne opcje (włącznie z dyskwalifikacją zawodnika „na dopingu” – co jednak, jak uznalismy, byłoby nie fair wobec uczciwie głosujących czytelników) postanowiliśmy, że HD2 zostanie ukarany odjęciem owych nieuczciwie uzyskanych 928 punktów. Nie odbiera mu to co prawda zwycięstwa w pojedynku, ale pozbawia je całej chwały jaką dawała kolosalna przewaga nad rywalem.
Komunikat Komisji sędziowskiej Pucharu czytelników

W związku z nieuczciwymi praktykami głosujących, wynik pojedynku pomiędzy HTC HD2 i Apple iPhone 4 zostaje zmieniony na następujacy:

  • HTC HD2 – 1712 punktów (odjęto nieuczciwie uzyskane 928 punktów)
  • Apple iPhone 4 – 1291 punktów (bez zmiany)

A więc, HTC HD2 wygrał swój pojedynek i przeszedł do finałów, ale znacznie skromniejszym stosunkiem głosów 1712 do 1291, a my uprzedzamy was, że będziemy sprawdzać, czy nie znajdzie się następny chętny do psucia wszystkim zabawy…

Oceń post
Michał Gruszka Jestem twórcą i założycielem APPLEMOBILE. Byłem dziennikarzem technologicznym i redaktorem w czasach, gdy prasa była głównym źródłem informacji. Dziś, oddany pasji pisania, tworzę głównie dla własnej przyjemności. Krytyczny fan Apple.

Comment(1)

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *