Verbatim VX400 – pendrive z właściwościami dysku SSD

Verbatim VX400 – pendrive z właściwościami dysku SSD

0

Pamiętacie dyskietki i ich małe pojemności? Skok technologiczny pokonany od tamtego czasu jest naprawdę spory. Dzisiaj kilkaset gigabajtów możemy zmieścić w kieszeni, kiedyś było to nie do pomyślenia. W swoje ręce otrzymałem jeden z takich „skoków technologicznych” w postaci pendrive’a od firmy Verbatim, model VX400 USB 3.0 posiadający właściwości dysku ssd. Sprzęt o wadze 16 gram skrywa w sobie (w moim przypadku) 128 GB pamięci na dane (istnieje również wersja 256 GB).

Pendrive osiąga kosmiczne wyniki sięgające 400 MB/Sec odczytu i 200 MB/Sec podczas zapisu. Test przeprowadzony został na komputerze PC na jednej z popularnej aplikacji tego typu.

 

 

W większości aluminiowe urządzenie zostało wykonane solidnie i starannie, zapewni mu to długą żywotność i bezpieczeństwo zapisanych na nim plików. Producent w zestawie dołącza program do tworzenia backup’ów „Nero”, w końcu pendrive ten będzie idealnym urządzenia do zapisywania naszych danych.

 

Podczas testów nie miałem żadnych problemów z szybkim dostępem do plików, a przesyłanie do niego czegokolwiek jest czystą przyjemnością. Urządzenie pokazuję najwyższą klasę, jest w stanie przesyłać wielkie rozmiarowo pliki w kilka sekund, co jest nieosiągalne w przypadku „standardowych” tego typu urządzeń. Cena wynosi około 400 zł za wersję 128 GB i 700 zł za model wyposażony w pamięć 256 GB.

Verbatim VX400 – pendrive z właściwościami dysku SSD

Oceń post
Cezary Pagórek Miłośnik nowinek technologicznych i motoryzacji. Recenzent i dziennikarz technologiczny w serwisie Applemobile.pl. Chcesz się coś dowiedzieć? Pisz śmiało wiadomość prywatną!

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *