Uwaga na podróbki iPhone 7 i iPhone 7 Plus! Jak rozpoznać replikę iPhone’a 7 Plus?

Uwaga na podróbki iPhone 7 i iPhone 7 Plus! Jak rozpoznać replikę iPhone’a 7 Plus?
0

Przyznaję, że tym razem długo musieliśmy czekać nim zawitała do nas pierwsza podróbka iPhone’a 7 Plus. Zawsze pierwsze imitacje nowego modelu iPhone’a pojawiłay się w nasyzm serwisie niemal zaraz po premierze oryginalnej wersji. Nie zmienia to jednak faktu, że podrobione iPhony siódmej generacji są faktem, a co gorsza okazuje się, że są jeszcze osoby, które kupują je nieświadomie, myśląc że udało im się nabyć model oryginalny i prawdziwy.

Niestety podrobiony iPhone 7 Plus, który trafił do naszego serwisu, znajdował się w moich rękach tylko na chwilę, gdyż klient przyniósł go w pośpiechu i liczył na szybką pomoc.

Niestety, mimo tego, że urządzenie było niemal nowe, bardzo szybko odmówiło posłuszeństwa. Najpierw zaczął szwankować klawisz HOME. Następnie telefon w ogóle prestał odpowiadać.

O podrobionych iPhone’ach na łamach AppleMobile.pl pisałem niejednokrotnie. Zawsze starałem się opisać wszystkie szczegóły i różnice, po których najszybciej można odróżnić oryginał o kiepskiej imitacji.

Problem w tym, że chińskie rączki w kopiowaniu topowych produktów osiągnęły mistrzostwo, że wiele imitacji nawet ja sam nie zawsze jestem w stanie od razu rozpoznać replikę.

W przypadku opisywanego iPhone’a 7 Plus mam jedynie kilka zdjęć. Mam nadzieję, że pozwolą Wam one choć trochę zwrócić uwagę na szczegóły i różnice względem prawdziwego telefonu Apple.

Jak rozpoznać podróbkę iPhone’a 7 Plus?

Generalnie replika iPhone’a 7 Plus zrobiona jest całkiem dobrze. Na tyle, że nawet kolega z obsługi, który przyjmował telefon do naprawy nie zwrócił uwagi, że coś jest z tym uradzeniem nie tak. Wielkość, rozstaw klawiszy, nawet kolor aluminiowej obudowy jest jak najbardziej w porządku.

Telefon się nie uruchamiał, to też niestety nie mogłem sprawdzić jak wygląda interfejs. Jestem jednak pewien, że wygląd menu nie odbiega od iOS, choć urządzenie zapewne pracuje pod kontrolą jakiegoś zmodyfikowanego Androida.

Jest jednak kilka szczegółów, które pozwalają dość szybko wykryć replikę. Przede wszystkim masa urządzenia. Podrobiony iPhone 7 Plus jest wyraźnie lżejszy. Gdyby nie to, że obudowa w dotyku jest aluminiowa, można odnieść wrażenie, że telefon wykonany jest z plastiku.

Ponadto ekran. LCD oryginalnego iPhone’a jest głęboko czarne, także gdy patrzymy na nie pod światło. LCD podróbki patrząc pod światło ma taki szarawy połysk. Jest blade. Jeżeli mieliście już styczność z telefonami Apple, bardzo szybko rzuci się Wam to w oczy.

Ponadto aparaty. Jak wiadomo iPhone 7 Plus ma dwie kamery. Bardzo dobre kamery o sporej soczewce. Podróbka oferuje soczewki małe, bo i aparaty na jej pokładzie są słabe. Do tego logo Apple czyli jabłuszko. W podróbce widać, ze nie jest ono idealnie spasowane jak w oryginale.

Uwagę powinna przykuć także czcionka oraz kolor napisów z tyłu na obudowie. Apple niejednokrotnie pokazało, ze potrafi zrobić chałę w swoich produktach. Jednak tak fatalnej jakości napisów, nawet oni nie są wstanie wypuścić do ludzi.

Niestety na podstawie tego pacjenta nic więcej Wam nie podpowiem. Jeżeli kupujecie telefon z drugiej ręki, szczególnie jeżeli jest to sprzęt oferowany w atrakcyjnej cenie, bądźcie czujni. Oszuści nie śpią. Warto taki telefon przed zakupem sprawdzić.

W naszym serwisie na Wojska Polskiego 50 w Szczecinie niejednokrotnie sprawdzaliśmy telefony potencjalnych klientów pod kątem ich oryginalności. Bezpłatnie, w ramach uprzejmości. Jeżeli kupujecie telefon od kogoś, możecie umówić się w naszym salonie. Nie będzie dla nas problemem rzucenie okiem czy wszystko z tym sprzętem jest OK. Warto także taki teleofon podłączyć do komputera do programu iTunes. Tylko oryginalny sprzęt Apple zostanie rozpoznany przez iTunes. Replika nie.

Czy warto kupić taki chiński iPhone 7 Plus? Na to pytanie odpowiedział serwis Mobzilla. Do recenzji odsyłam na YouTube 🙂

Uwaga na podróbki iPhone 7 i iPhone 7 Plus! Jak rozpoznać replikę iPhone’a 7 Plus?

Oceń post
Michał Gruszka Jestem twórcą i założycielem APPLEMOBILE. Byłem dziennikarzem technologicznym i redaktorem w czasach, gdy prasa była głównym źródłem informacji. Dziś, oddany pasji pisania, tworzę głównie dla własnej przyjemności. Krytyczny fan Apple.

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *